Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse, ettevõtluse ja väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate volinikuks kerkiv Elżbieta Bieńkowska 2014. aastal Euroopa parlamendi ees heatahtlikul "grillimisel". Foto: Flickr/Creative Commons/Euroopa Liit 2014 - Euroopa Parlament

Poolast pärit eurovoliniku hinnangul on Õiguse ja Õigluse (PiS) valitsuse patriootlik poliitika "Euroopa Liidule ohtlikum kui Brexit."

Ühtlasi väitis Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse, ettevõtluse ja väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate volinik Elżbieta Bieńkowska, et "Poola on loobunud oma juhirollist selles Euroopa osas," pidades ilmselt silmas konservatiivselt meelestatud Kesk-Euroopat.

Juhirolli tagasivõtmine "võtab väga kaua aega ning ma arvan, et [Poola] ei ehita seda positsiooni enam iial taas üles," ütles Bieńkowska.

Bieńkowska seadis volinikukandidaadiks üles samuti Poolast pärit praegune Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, kelle liberaaldemokraatliku erakonna Kodanikuplatvormi konservatiivne PiS võimult kukutas.