Naine sündimata laste kujukestega. Foto: Bernardo Montoya, Reuters/Scanpix

Nagu kinnitas agentuurile PAP Poola valitsuspartei Õigus ja Õiglus liider Jaroslaw Kaczynski, kavatseb erakond abordikeeldu tabanud tagasilöögile vaatamata võidelda abordiseaduse edasise karmistamise nimel riigis.

"Me kavatseme pingutada selle nimel, et isegi rasked rasedused – kui laps on määratud surmale, [on] ränga puudega – jõuavad sünnitamiseni, nii et laps saab ristitud, maetud, ja talle pannakse nimi," vahendab Breitbart.

"Me kavatsema pingutada, et Poolas oleks palju vähem aborte," ütles Kaczynski. "Praegu on meil Poolas ligikaudu 1000 seaduslikku aborti [aastas], tohutu hulk neist Downi sündroomi tõttu."

Ta väljendas lootust, et "peatselt pole enam nii. See on meie eesmärk. Meil tuleb see piisavalt hästi ette valmistada. Meil tuleb veenda ühiskonda, eriti naisi, ja me saame sellega hakkama."

Poola seim kukutas äsja läbi rahva hulgas populaarse täieliku abordikeelu. Tõuke selleks andsid väidetavalt välismaalt finantseeritud vihaste "Mustade naiste" meeleavaldused riigis, mis ähvardasid muutuda vägivaldseks.