Katoliiklased kaitsmas kirikut vasakäärmuslike abordinõudjate rünnakute eest. Foto: ReMix

Alates nädalavahetusest on Poolas rünnatud vasakäärmuslike abordiõiguslaste poolt kirikuid ja ahistatud missadel osalevaid katoliiklasi. Poola patrioodid ja parema maailmavaatega liikumised otsustasid asuda kirikute ning katoliiklaste kaitsele. 

"Pahemad kogukonnad kuulutavad, et see on sõda. Jah, see on sõda ja me ühineme sellega," vahendab parempoolse Sõltumatuse marsi ühenduse juhi Robert Bąkiewiczi sõnu uudistekanal ReMix.

Varssavi Püha Risti kiriku ees korraldatud pressikonverentsil kuulutas Bąkiewicz, et Poola seisab silmitsi neo-bolševistliku revolutsiooniga.

Tema sõnul ei luba patrioodid "tsivilisatsioonivastastel" katoliiklasi rünnata. Tema sõnul nii tema ühendus kui kaasamõtlejad loovad katoliiklaste ja kodanike enesekaitse liidu, mis saab nimeks Rahvuskaart.

"Me kaitseme iga kirikut, piirkonda, linna ja küla. Ma kutsun üles kõiki katoliiklasi loobuma oma patsifistlikust lähenemisest, mis on toonud kaasa, et need metslased on pääsenud kirikutesse, rüvetanud altareid, rüvetanud armulauda ja sõimanud katoliiklasi roppude sõnadega," rääkis Bąkiewicz ajakirjanikele.

Ta selgitas, et kuigi vasakaktivistid on rünnanud patrioote, pole politsei neid kaitsnud ja mõnel puhul on läinud isegi nii kaugele, et palunud katoliiklastel palvetamine lõpetada, kuna see provotseerib vasakäärmuslasi.

"Need inimesed tahavad meid hävitada. Ma kuulutan, et nende pea kohal ripub õigusemõistmise mõõk ja kui me peame seda tegema, siis me põrmustame nad ja hävitame selle revolutsiooni," jätkas Sõltumatuse marsi juht.

Bąkiewiczi sõnul kaitseb Rahvuskaart Poola väärtuseid isegi siis, kui seda on vaja teha "füüsiliselt", sest kaitstakse oma perekondasid, preestreid ja kultuuripärandit.

Toimetas Karol Kallas