Poola sõdur Poola lipuga. Foto: seersant Justin Geiger/USA armee

Euroopa Liidu uue eelarve lõpliku kuju otsustavad liikmesriigid, teatas Poola asevälisminister Euroopa küsimustes Konrad Szymański.

Szymański kinnitas, et mais Euroopa Komisjoni poolt avaldatud eelarvekava sellisel kujul "vastu ei võeta," vahendab Radio Poland.

Mäletatavasti nähakse nimetatud eelarvekavas Poolale Ühtekuuluvusfondist 2021-2027 aastateks ette praegusest raamistikust 23 protsenti vähem raha.

Reporterite küsimusele kavandatava kärpe kohta vastas minister, et esialgu "pole Poola mitte midagi kaotanud", sest "see on kõigest Euroopa Komisjoni ettepanek."

Tema sõnutsi "siseneb Poola nüüd läbirääkimiste järgmisse faasi" ning "me oleme nendeks kõnelusteks hästi ette valmistatud."

Esiteks "kahtleb Poola õigustatult, kas see on hea poliitiline plaan," ning teiseks "on asi siit edasi liikmesriikide, mitte Euroopa Komisjoni vastutusvaldkonnas."

Samal ajal on selgunud, et Poola osas kavatsetakse kärpida ka põllumajandustootjate otsetoetusi ja maaelu arendustoetust – vastavalt 1 protsendi ja 25 protsendi jagu.

Mis on ühist Ungaril, Poolal ja Eestil?