Poola president Andrzej Duda pooldab abordiseaduse karmistamist nii religioossetel põhjustel kui riigi hüvanguks – et rahvastik kasvaks – ning on veendunud vajaduses kaitsta paremini puuetega sündimata laste elu.

"Ma ei kahtle, et vajadusel on tarvis tugevdada puuetega sündimata laste kaitset," vahendab Dudat LifeSiteNews.

Poola president lisas, et Downi sündroomiga lapsed on ilusad ja õnnelikud ning neid tuleks seadusega paremini kaitsta.

"Fakt, et neilt elu võetakse, on traagiline," ütles Duda. "Ma olen täielikult sellise poliitika vastu."

Nagu kinnitas hiljuti agentuurile PAP valitsuspartei Õigus ja Õiglus liider ja Poola mõjuvõimsaim poliitik Jaroslaw Kaczynski, kavatseb erakond läinud aastal täieliku abordikeelu seadustamist tabanud tagasilöögile vaatamata võidelda abordiseaduse edasise karmistamise nimel riigis.

"Me kavatseme pingutada selle nimel, et isegi rasked rasedused – kui laps on määratud surmale, on ränga puudega – jõuavad sünnitamiseni, nii et laps saab ristitud, maetud, ja talle pannakse nimi," vahendas Breitbart.

"Me kavatsema pingutada, et Poolas oleks palju vähem aborte," ütles Kaczynski. "Praegu on meil Poolas ligikaudu 1000 seaduslikku aborti aastas, tohutu hulk neist Downi sündroomi tõttu."

Ta väljendas lootust, et "peatselt pole enam nii. See on meie eesmärk. Meil tuleb see piisavalt hästi ette valmistada. Meil tuleb veenda ühiskonda, eriti naisi, ja me saame sellega hakkama."

Praegu on Poola parlamendi alamkojas ootel uus täiliku abordikeelu seadus, mille esitas läinud aasta septembris elupooldavate organisatsioonide liit. Esimene hääletamine pidi toimuma 12. jaanuaril, kuid on lükkunud edasi.