Poola Õiguse ja Õigluse partei esimees Jarosław Kaczyński leiab, et kui üks riik tahab ennast turvaliselt tunda, peab sellel olema suur ja hästi varustatud sõjavägi.
Julgeoleku eest vastutav asepeaminister Kaczyński jagas oma mõtteid hiljuti päevalehele Gazetą Polską antud intervjuus. Tuumarelvade kohta ta leidis, et Poolal võiks need olemas olla, kuid samas tunnistas, et selline väljavaade on üpris ebareaalne, vahendab uudisteportaal ReMix.
"Kodanikuna võin ma öelda, et mulle meeldiks kui Poolal oleksid tuumarelvad. Vastutustundliku poliitikuna tuleb mul siiski nentida, et selline idee pole realistlik," rääkis ta.
Kõige rohkem on maailmas tuumalõhkepeasid Venemaal – 5977, järgneb USA 5428, Hiina 350, Prantsusmaa 290 ja Ühendkuningriik 225 tuumalõhkepeaga. Pilt: visualcapitalist.com
Ukraina sõja kohta arvas asepeaminister, et kui Ukraina armee suudab sama tõhusalt edasi võidelda kui seni, siis võib Venemaa olla sunnitud sõlmima rahu, mis oleks kompromiss ja kaugel sellest, mida Venemaa lootis saavutada.
"See [vaherahu] võib Moskvas käivitada mingid muutuste protsessid, kuid pole mingit garantiid, et need oleksid [Läänele] kasulikud – pole võimatu, et Lääne jaoks rullitakse lahti taas punased vaibad ja saabub taas midagi "[Mihhail] Gorbatšovi-maania" laadset. Kuid Gorbatšov muutis üleilmset olukorda viisil, mida ta ei kavatsenud. Selliselt pinnalt peaks vaatama kõiki optimistlikke stsenaariume," rääkis Kaczyński.
Tema sõnul kannab Venemaa Ukrainas suuri kaotusi ja seda isegi vägede kõrgemas juhtkonnas ning see osutab, et lahendused tänasele situatsioonile võivad olla teistsugused kui ette näha osatakse.
"Venelased valmistavad ette uut rünnakut. Nad toovad rindele väeosasid tervest maailmast, kuid mitte keegi ei oska öelda, kas neist on seal ka mingit kasu," jätkas Õiguse ja Õigluse (PiS) esimees.
Kaczyński märkis, et Ukraina armee tegelikku võitlusvõimet on raske hinnata. Tema sõnul "pole sellele genotsiidile oodata kiiret lahendust", kuna maailm ei ole nõutud rangusega reageerinud.
Tema sõnul on vaja karmistada sanktsioone ja tähelepanu peaks koondama Venemaa jaoks eriti valusatele kohtadele, mis on nafta ja sadamad.
"Lääs peab tõsiselt Venemaale vastu astuma. Nimetatud sanktsioonid teeksid oma töö kiiresti ära. Mitte ühe päevaga, kuid piisavalt kiiresti. Paraku on Saksamaa siiski sellele vastu," nentis asepeaminister.
Toimetas Karol Kallas