Pöördumine sallijate poole: oh te silmakirjalikud maailmakallistajad!

Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Facebooki grupp Salliv Eesti läks suurest sallivusest otse lõhki meestearst Margus Punabi jagatud info peale, et Eesti meditsiiniasutusse jõudis esimene multi-kulti konflikt. Kuna sallijatel näib nappivat nii empaatiavõimet kui enesekriitikat, avaldab Objektiivi toimetus ühe sotsiaalmeediast võetud pöördumise, mille autoriks on Elina Louko.

Te joote looduspoest ostetud rohelist teed, väike sõrm peenelt püsti, ja saate vaimse epilepsiahoo, kui märkate kusagil väikestki võimalust jõuda jututeemaga selleni, mida te nimetaksite rassismiks. Te ei hooma, et rassismi ilmingud on enamasti vaid teie enda fantaasia viljad.

Teis elab selline ülimuslikkuse tunne, et võiksite vabalt pidada end lausa mõneks homo sapiens’i kõrgemalt arenenud liigiks. Eriti võrreldes homo sapiens racist’iga. Ometigi ei ole teie sallivus midagi muud kui ülbe lalisemine ja hea enesetunde šoppamine, et pöörata selg maailma tõelistele probleemidele.

Teil on nüüd päris oma turvapaigataotlejatest lemmikud, jah, lemmikloomad. Te vaatate ülalt alla neile, kellel selliseid lemmikuid ei ole, ent peate ka maaletulijaid endast alamateks, nendeks, kellele te pakute meelelahutust ja muud tsirkust.

Te poputate täiskasvanud mehi ja peate seda sallivuseks.

Teid ei huvita isegi seadusandlus, sest iga ebaseaduslikult riiki saabunud muulase ja taotlusele negatiivse vastuse saanu puhul valate krokodillipisaraid ja süüdistate kõiges rassiste.

Ühes iidses raamatus öeldakse: “Armasta oma ligimest nagu iseennast.” Kas te olete siis parandanud maailma nii tõhusalt, et kõik kohalikud ligimesed on ära armastatud ja ligimesi tuleb hakata tarnima teiselt poolt maakera? Neid inimesi võtate te vastu avasüli, kuigi nendest isikutest ei ole midagi kindlat teada. Te ei pane tähele sedagi, et vehite ajalehtedest välja lõigatud piltidega kannatavatest lastest, aga siia saabub vaid hästi riietatud ja nutitelefonidega varustatud täiskasvanud mehi.

Te ei kahtle nende jutus, ent peate laiskvorstiks soomlasest töötut ja ütlete, et ta kasutab ära sotsiaalsüsteemi. Selle asemel võiksite muretseda selle pärast, et siia tuleb võõraid maailma äärtelt just nimelt seda süsteemi ära kasutama, ja teie tervitate seda nagu Kristuse teist tulemist.

Teil ei ole uhke olla millegi muu kui klantspildi üle iseendast. “Abistamine” ja kahjulik immigratsioon on väga trendikad. Nende kõrval tunduvad tasuta toidu järel seisvad oma maa ligimesed oma üksinduses mõttetusena.

Teil lendab suust vahtu, kui keegi ei reageeri piisavalt teie innule kallistada Lähis-Idast saabunud kontvõõraid.

Teie maailmaks on utoopia ja maailmapilt sama tühi kui ärapruugitud õllepurk. Te ei näe detaile üldises pildis ja teil puudub oskus inimestele tõeliselt kaasa tunda. Näib, et te ei mõista, mis moel te toetate inimsmugeldamist ja moodsat orjakaubandust.

Te teete võimalikuks süsteemi, milles võib raha eest saada turvapaigataotlejaks ja unustate tõeliselt kannatustes viibivad, vaesed inimesed, kes siiani vaevlevad põgenikelaagrites ja on liiga vaesed selleks, et Süüriast lahkuda. Tõelised ohvrid on siiani seal!

Teil on olemas statistika, milliseid turvapaigataotlejaid on tulnud riiki “Süüria kriisi” varjus, ja te ei piiksatagi. Turvapaigataotlemise süsteem on läbinisti mäda ja seda on ülimalt kerge oma huvides ära kasutada.

Te sulgete silmad tegelikkuse ees ja kannustate kogu maailma jätkuvalt Soome tasuta elu peale tulema, kuigi miljon soomlastki elab vaesuse piiril ning elamispinnata inimeste arv kasvab. See ei lähe teile aga korda. See ei pane teid asutama Facebooki-rühmi ja nõudma inimväärset elu soomlastele. Ei. Te halvustate kaaskodanikke ja kallistate 20–40 aastaseid elatustasemesurfareid.

Mis on teie elus nii viltu läinud, et teile ei piisa näiteks mõne organisatsiooni kaudu sponsoreeritavast arengumaa lapsest?

“Kes pidevalt oma pessa roojab, lämbub ükskord omaenese rooja sisse” – indiaanipealik Seattle (1786–1866, sukuamišite ja duvamišite juht)

Kirjutas: Elina Louko, tõlkis Roland Tõnisson.

Allikas: Facebook

 

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!