“Populistide” populaarsus Ungaris on peadpööritav

Fideszi (tol ajal opositsioonis) liider Viktor Orbán kohtumas toetajaga talus Fülöpháza küla lähistel enne 2010. aasta parlamendivalimiste esimest vooru. Foto: Scanpix

Värske küsitluse valguses on Ungari Fideszist ka kristlikest demokraatidest (KDNP) koosneva valitsuskoalitsiooni toetus tõusnud 63 protsendi peale.

Peaminister Viktor Orbáni erakonna ja nende väiksema liitlase tandemile järgneb Jobbik, mis jääb aga vaid 11 toetusprotsendiga kaugele maha, kirjutab Breitbart.

Alles oktoobri alguses vahendas Objektiiv viitega Voice of Europe’ile, et Fideszi ja KDNP populaarsus oli kevadiste valimistega kõrvutades kergelt kasvanud ning küündis 52 protsendini.

“Paremäärmuslik” opositsioonierakond Jobbik (eesti k. Parem – toim) saanuks samal ajal 18 protsenti häältest, mis tähendas populaarsuse langust.

Toimetas Urho Meister

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA