Postimehe juhtkiri. Foto: kuvatõmmis

Postimehe juhtkiri nõuab, et koalitsioonikaaslased saadaks EKRE valitsusest minema, kuna Mart ja Martin Helme olevat oma sõnavõttudega ohustanud Eesti liitlassuhteid ja “seadnud kahtluse alla demokraatlikke protsesse”.

“Poliitik võib valitsust moodustades arendada poliitikat, mida on lubanud oma valijatele, aga ta ei tohi oma kontrollimatu käitumisega kahjustada riiki tervikuna. Naaber- ja liitlasriikide poliitikute solvamine, liitlassuhete rikkumine ja demokraatlike protsesside kahtluse alla seadmine ei ole osa koalitsioonilepingust – see ei ole mitte poliitika, vaid poliitiline sabotaaž,” seisab juhtkirjas.

Postimehe hinnangul tuleks Keskerakonnal ja Isamaal olukorras, kus alternatiivsed koalitsioonid ei tundu vastuvõetavana, saata EKRE valitsusest minema ja jätkata vähemusvalitsusena, lootes ühistes küsimustes EKRE jätkuvale toetusele riigikogus.

“Mida selgemaks saab, et koalitsioonil ei ole nagunii sedavõrd ­palju hääli koos, et referendumi ­eelnõuga edasi minna, seda arusaamatum on, milleks jätta Martin Helmele veel seda lõbu, et ta saaks ise sirge seljaga koalitsioonist ­välja astuda,” kirjutas Postimees, nõudes Helme valitsusest minema sundimist.

Toimetas Jaanus Vogelberg