Marti Aavik. Foto: kuvatõmmis

Postimehe uue peatoimetajana alustab neljapäevast tööd senine peatoimetaja asetäitja Marti Aavik. Senine Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaar asub juhtima Sihtasutust Jaan Tõnissoni Postimehe Fond, kirjutas leht.

Postimees Grupi nõukogu esimees Margus Linnamäe kirjeldas toimuvat nn loomuliku rotatsioonina. Tema sõnul kasvab Postimees Fondi mõju hariduselu toetajana kasvab lähitulevikus märgatavalt.

Sihtasutus Jaan Tõnissoni Postimehe Fond on lehe kirjeldusel asutatud eesti rahvusteaduste ning ajakirjanikuhariduse ja -harituse toetamiseks Eestis. Fond toetab ajakirjandusüliõpilasi, annab välja teadusgrante ja Jaan Tõnissoni ajakirjandusauhindu ning viib läbi Postimehe ajakirjanduskooli.

Täismahus saab teemast lugeda Postimehest.

Marti Aavik lahkus Postimehest 2019. aasta juunis, kui toona arvamustoimetuse juhiks saanud Indrek Lepik soovis kokku panna oma meeskonna. Lepik liitus arvamustoimetusega veebruaris ja sai juhiks mais. Aaviku sõnul sai ta Lepiku soovist koostöö lõpetada teada vaid ühepäevase eelhoiatusega. Aavik oli tolleks hetkeks lehes töötanud alates 2008. aastast. Seejärel läks Aavik tööle Eesti Teaduste Akadeemiasse, mullu veebruaris aga asus taas tööle Postimehes, seekord juba peatoimetaja asetäitja positsioonil.

Marti Aavik on õppinud Tartu Ülikoolis psühholoogiat, lõpetades bakalaureuseõpingud 2008. aastal. Ta on abielus poliitik Jürgen Ligi õe Maarja Aavikuga.

Toimetas Jaanus Vogelberg