Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Foto: Wikimedia Commons

Neljapäeval otsustas Politsei ja Piirivalveameti (PPA) juhtkond, et neid, kel kolmanda vaktsiinidoosi tegemata jätmise tõttu COVID-pass ei kehti, töölt ei vabastata ning tõhustusdoosi tegemine on PPA töötaja enda otsus, vahendab PPA kommunikatsioonibüroo.

„Kui me sügisel riskianalüüsi järelduste tõttu otsustasime, et PPAs töötamise eelduseks on vaktsineeritus, siis pidasime silmas kahte asja. Esiteks, et meie töötajad ei levitaks viirust meeskondades ning me teenused toimiksid vajadusel ka kriisis. Teiseks, et meie inimesed põeksid haigust kergemalt, mis tähendab, et nad saavad ka kiiremini terveks ja tööle naasta," sõnas peadirektor Elmar Vaher.

99 protsendil PPA töötajatest on vaktsineerimiskuur läbitud. „Peaaegu kõikidel inimestel meie asutuses on viiruse vastu mingil määral kaitse olemas. Kuna olukord viiruse levikus on muutunud, omikron-tüvi levib väga jõudsalt ka vaktsineeritud inimeste seas, siis otsustasime juhtkonnas, et me ei sea kolmanda doosi tegemist PPAs töötamise eelduseks. Meie hoiak vaktsineerimise suhtes on endine, see on ekspertide ja seetõttu ka meie hinnangul parim viis koroonaviirusega võitlemiseks, kuna aitab haigust kergemini põdeda ning Terviseameti hinnangul on ka risk haiguse levitamiseks tõhustusdoosi saanud inimestel väiksem. Me julgustame tõhustusdoosi tegema, kuid see on igaühe enda otsus," märkis peadirektor.

Otsust, et PPA hüvitab haiguslehe ainult kehtiva COVID-tõendiga töötajatele, juhtkond ei muutnud. Ka ei saa kehtiva tõendita töötajad minna välislähetusse, kuna väga paljud riigid ei luba vaktsineerimata inimestel riiki siseneda ning edaspidistes piirangutes on reeglid vaktsineeritud ja vaktsineerimata töötajatele erinevad. Samuti ei muutnud juhtkond põhimõtet, et uutel kolleegidel, kes PPAsse tööle asuvad, peab olema kehtiv vaktsiinipass.

Vaktsineerimisega seoses on PPA vastu kohtusse pöördunud 67 töötajat. „Praegu ei ole nende kohtuasjades jõutud asja sisulise lahendamiseni ehk kohus ei ole andnud hinnangut vaktsineerimise kohustusele. Seni on arutatud esialgse õiguskaitse taotlusi. Millise seisukoha kujundame PPA vastu esitatud kohtuasjades, otsustame lähiajal," lisas peadirektor.

Toimetas Martin Vaher