Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen, Tšehhi Vabaduse ja Otsedemokraatia partei esimees Tomio Okamura ja Hollandi Vabaduspartei juht Geert Wilders laupäeval Prahas. Foto: Scanpix

Laupäeval kohtusid Tšehhi pealinnas rahvuslikult meelestatud erakondade liidrid Prantsusmaalt, Hollandist, Itaaliast, Austriast, Suurbritanniast ja mujalt, et arutada koostöövõimalusi kontinendil ilma Euroopa Liiduta.

Nagu väitis Prantsuse Rahvusrinde liider Marine Le Pen, teeb Euroopa Liit "kõike valesti."

Ja "kuna me armastame Euroopat, siis me süüdistame ELi Euroopa tapmises," ütles ta.

"Me ei ole ksenofoobid, me oleme Euroopa Liidu vastased."

Hollandi Vabaduspartei esimees Geert Wilders avaldas omalt poolt toetust USA presidendi Donald Trumpi üleskutsele piirata immigratsiooni müüride ja sissesõidukeeldudega.

"Meil on vaja julgust kehtestada sissesõidukeelud, nagu seda tegi Ühendriikides president Trump," ütles Wilders.

"Meil on vaja julgust piirata seaduslikku sisserännet, selle asemel et seda kasvatada. Meil on vaja julgust illegaalsed immigrandid kodumaale tagasi saata."

Wilders väljendas muret Pew' uurimiskeskuse hiljutise raporti pärast, mis käsitles Euroopa demograafilisi mustreid, mille kohaselt suureneb moslemite osakaal kontinendil sõltumata sellest, kas sissevool lähiaastail kasvab, kahaneb või suisa seiskub.

"See on peaaegu nagu oleks sul iga piiri taga Gaza sektor," ütles Wilders tšehhidest kuulajaskonnale ning kinnitas, et tema partei "on veendunud: Hollandil läheks väljaspool Euroopa Liitu paremini – paremini majanduslikult, paremini julgeoleku vallas."