Marine Le Pen ajakirjanike küsimustele vastamas. Foto: Scanpix

"Saadikupuutumatuse kaotanud Le Pen võib vangi minna," võis eile Postimehe vahendusel lugeda.

Edasi selgitatakse, et Prantsuse parlament võttis "paremäärmuslaste" liidrilt Marine Le Penilt puutumatuse selleks, et tema üle saaks mõista kohut 2015. aastal Twitteris edastatud Islamiriigi (ISIS, ISIL, IS, Daesh vms) hukkamispiltidega seoses.

Mäletatavasti adresseeris Rahvusrinde juht Le Pen need pildid tookord ühele Prantsuse teleajakirjanikule, kes oli võrrelnud tema erakonda džihadistliku rühmitusega Islamiriik.

"See on Daesh!" kirjutas Le Pen pildi all, kasutades poliitiliselt kõige korrektsemat terrorirühmituse kohta käibel olevat nimetust.

Prantsusmaa presidendivalimiste lähenedes võttis postituste pärast Le Penilt saadikupuutumatuse ära ka Euroopa Parlament – seda siiski ilma Eestit esindava Yana Toomi toetuseta.

Hiljuti Prantsusmaal jõustunud seadus ei luba vägivallapilte avaldada, selle rikkujat ähvardab kuni kolm aastat vanglakaristust ja rahatrahv suuruses 75 000 eurot.

"Ja pannaksegi Islamiriigi kuritegudele tähelepanu juhtimise eest vangi, uskumatu!?" kirjutab Postimehe uudist kommenteerides lugeja Margus Eimre.

"Ma sain ka nagu aru, et Le Pen tahtis inimestele näidata ISISe julmust, aga tundub, et Prantsusmaal pannakse rahvasaadikud tõekuulutamise eest vangi. Charlie Hebdo maitselagedad "huumoripildid" on aga täiesti aktsepteeritavad," arutleb talle vastates Kaarel Tuvike.

Jaanus Järs soovib selle peale selgitada, et "sisuliselt aitas ju Le Pen ISISe hirmutamiskampaaniale kaasa."

"Selge," saab ta otsekohe vastu näppe Toomas Vaasilt. "Sm. Järs arvab siis, et pildid natsismi ohvritest ja koonduslaagritest on "natsismi propaganda". Küüditamisest ilmselt samuti rääkida ei tohi – "hirmutame" inimesi…"

"Parem on olla Süüriast [Prantsusmaale] naasev džihadist, kui parlamendiliige, kes Islamiriigi [inimesi] alandavaid tegusid hukka mõistab: kohtulikud riskid on väiksemad," kirjutas Le Pen ise Twitteris.