Audrey Lamy Foto: Scanpix

Näitlejanna Audrey Lamy koju sissemurdmise kuriteoteatis oleks võinud olla kolme röövli süüdimõistmisel olulise kaaluga.

Lamy Lõuna-Prantsusmaal asuv elukoht langes murdvaraste saagiks. Näitlejanna loobus murdvaraste vastu kaebuse esitamisest kui sai teada, et tegemist on ebaseaduslike sisserändajatega, vahendab ReMix.

Lamy koju tungiti sisse 2022. aasta oktoobris. Röövlite saagiks langesid kallid ehted ja disainkäekotid. Maja purustuste parandamine läks lisaks maksma 18 200 eurot.

Kolm Itaalia-Bosnia päritolu kahtlusalust tabati ja neid süüdistati 2022. aastal kolme kuu jooksul nii Lamy koju kui lisaks 15 elamusse sissemurdmises. 43-aastane näitlejanna leidis, et tal on röövlitest südamest kahju ja jättis kaebuse esitamata. 

Kolme kahtlusaluse, kes viibivad Prantsusmaal ebaseaduslikult, süütegusid arutati Montpellieri kohtus 3. aprillil. Süüdistuse hulgas ei olnud Lamy koju toimunud sissemurdmist.  

Kolmest kahtlusalusest kaks mõisteti kõigis süüdistustes õigeks ja võisid kohtust vabade meestena lahkuda. Kolmandale mõisteti üks aasta vabadusekaotust, peale mida on tal kümne aasta jooksul keelatud Prantsusmaale siseneda. 

Kohtuasja kohta pole teada, milline kaal oleks olnud Lamy kuriteoteatisel. 

Toimetas Karol Kallas