Foto: kuvatõmmis internetist

Cofigeo grupp, üks Prantsuse suurimatest toidutootjatest, otsustas vähendada tootmist 80% võrra, kuna majandustegevus praeguste sisendhindade juures ei ole enam majanduslikult mõistlik.

Cofigeo grupp omab mitmeid tuntud toidubrände nagu William Saurin, Garbit, Raynal ja Roquelaure. Grupp teatas nelja tehase sulgemisest ja see puudutab ligi 800 inimest ettevõtte 1200-st töötajast, vahendab Le Figaro.

Capdenac's, Pouilly-sur-Serre's, Camaret-sur-Aigues's ja Lagny's asuvate tehaste töö peatamine otsustati detsembris ja teisel jaanuaril pandi tehased seisma. 

„Otsuse eesmärk on tulla toime energiakuludega, mis on aasta algusest kümnekordistunud," teatas ettevõte, hoiatades juba eelmisel aastal kõrgete energiahindade tagajärgede eest. „Üleöö on hinnad tõusnud 4 miljonilt 40 miljonini," sõnas ettevõtte president Mathieu Thomazeau. Toidutootja kasutab elektrit ja gaasi nii küpsetamiseks kui ka toidu steriliseerimiseks.

Cofigeo grupp on esimene toidutootja, mis võttis energiahindade tõttu kasutusele radikaalsed meetmed. Ka teised Prantsuse toidutootjad on sisendhindade tõttu suurtes raskuses, märgib Le Figaro.

Toimetas René Allik