Jean-Bernard Fourtillan. Foto: kuvatõmmis Youtubest

Prantsuse vaktsiiniskeptik, vastuolulises dokumentaalfilmis Hold-up üles astunud Jean-Bernard Fourtillan paigutati eelmisel nädalal võimude poolt Uzès’i psühhiaatriakliinikusse. Mees oli tagaotsitav ebaseaduslikult arstina tegutsemise eest, vahendab RTL.

Fourtillan arreteeriti 7. detsembril, mõni päev hiljem paigutati ta aga psühhiaatriahaiglasse, kuna väidetavalt peeti seda tema meditsiinilise ülevaatuse järel vajalikuks. 11. detsembril avalikustas nn kollaste vestide aktivist Eric Drouet video, mille kohaselt saadeti 77-aastane Fourtillan tema perekonna nõusolekul sundravile.

Piirkonna peaprokurör Eric Maureli sõnul otsiti Fourtillani taga illegaalse eksperimentaalravi eest, mida ta Alzheimeri ja Parkinsoni tõvega inimestele pakkus.

LifeSiteNews’i andmetel võeti Fourtillanilt ära ka mobiiltelefonid ning tal pole olnud võimalust välismaailmaga suhelda. Fourtillan on tuntud vaktsiiniabiainete nagu alumiinium vastasena. Viimasel ajal on Fourtillan aga asunud Prantsusmaa Pasteuri Instituuti süüdistama selles, nagu oleks asutus koroonaviiruse loomise taga. Instituut on lubanud Fourtillani kohtusse kaevata.

Väljaanne tõmbab paralleele Fourtillaniga toimuva ning Nõukogude Liidus praktiseeritud dissidentide sundravile saatmise vahel.

Toimetas Jaanus Vogelberg