Laurent Stefanini pole Vatikanis teretulnud

Prantsuse valitsus loobub viimaks kavatsusest nimetada Püha Tooli juurde suursaadikuks homoseksuaalne diplomaat Laurent Stefanini, kelle sotsialistist president François Hollande esitas sellele kohale juba käesoleva aasta jaanuaris.

Kuigi Vatikan ei ole Stefaninit kui suursaadikut otsesõnu tagasi lükanud, ei ole tervelt üheksa kuu jooksul ka tema volikirja vastu võetud. Tavaliselt aktsepteeritakse uue saadiku volikiri mõne nädala jooksul.

Aprillis teatati Laurent Stefanini kohtumisest paavst Franciscusega, kuid see ei toonud olukorda mingit muutust.

Stefanini ei ole Vatikanis sugugi tundmatu diplomaat. Aastatel 2001–2005 teenis ta Vatikanis Prantsuse saatkonna esimese nõunikuna. Praegu on ta muuhulgas Prantsuse välisministeeriumi ametlik esindaja Malta Ordu juures. Stefanini on usutunnistuselt katoliiklane ja pole homoseksuaalsust avalikult propageerinud.

Nii Élysée palee kui Vatikan on kommentaaridest hoidunud. Prantsuse päevalehe Libération allika väitel ollakse aga Élysée palees jõudnud järeldusele, et kavatsus saata Stefanini suursaadikuks Vatikani "on surnud".

Prantsuse ajaloolane ja vatikanoloog Philippe Levillain arvab, et Vatikan ei taha Stefaninit avalikult tagasi lükates homofoobsena välja paista.