Prantslanna silmitsemas lilli Nice'i promenaadi veeres mererannas, millega mälestatakse 2016. aasta 19. juulil veoautorünnakus hukkunud 84 inimest. Foto: Scanpix

Hiljuti astus ootamatult tagasi Prantsusmaa siseminister Gérard Collomb, kes hoiatas lahkudes olukorra ohtliku allakäigu eest "rasketes eeslinnades".

Pärast nn vähemuste suhtes üldiselt väga sõbraliku Collombi taandumist tema toolile istunud Christophe Castaner – kes muuhulgas vastutab politsei ja luureteenistuste toimimise eest – esines seisukohtadega islami suhtes, mis viitavad vaatlejate hinnangul ebapiisavale arusaamisele riigis muuhulgas terrorismi näol avaldunud probleemi olemusest.

Kui intervjuus raadiojaamale RTL terrorismist juttu tuli, ütles Castaner: "Me peame lõpetama jutu Islamiriigist (ISIS, ISIL, Daesh vms – toim). Nad reedavad religiooni, mille teenimist nad teesklevad."

Ühes teleintervjuus täiendas ta eeltoodut järgnevalt: "Mõned käituvad islami nimel viisidel, mis ei ole vastuvõetav. Aga sellel ei ole midagi pistmist islami kui religiooniga, mis on õnne ja armastuse religioon – nagu ka katoliiklik religioon."