Kahekümne kolme aastane “homoabielu” vastastel meeleavaldustel osalenud Nicolas Bernard-Buss mõisteti Pariisi kohtu poolt 19. juunil kaheks kuuks reaalsesse vangistusse.

Kas sooviti luua pretsedenti? Manif pour tous jaoks kindlasti.

See on esimene süüdimõistev otsus Manif pour tous meeleavalduste toetamise pärast. “See on inimõiguste seisukohalt uskumatu,” teatas samal päeval Ludovine de la Rochère, Manif pour tous liikumise president, samal ajal kui 150 Manif pour tous ajal “kuritahtlikul viisil arreteeritut” võeti vastu Assemblée nationale‘is ja neid nõustab vabatahtlikult 20 advokaati.

Anger’ist pärit Nicolas Bernard-Buss, kes õpib paralleelselt kahes koolis – politoloogiat ja ajalugu katoliiklikus ülikoolis ning teises koolis kolmandal kursusel inseneriks – oli üks viiest rahumeelsele noorteliikumisele “Veilleurs” asutajast. Kõnealuse liikumise raames avaldatakse meelt omaette erinevaid tekste ja luuletusi lugedes.

Eelmisel pühapäeval, samal ajal, kui president François Hollande osales telekanali M6 saates Capital, avaldas Nicolas meelt koos umbes 1500 “homoabielu” vastasega Telekanali M6 hoone ees Neuilly-sur-Seine’is.

Peale seda otsustas ta minna koos oma sõpradega Champs-Élysées’le.

“Neid ründas viis või kuus politseinikku erakordselt vägivaldselt, karjudes “Olete arreteeritud!” viisil, nagu oleks noored toime pannud pangaröövi”, räägib Albert, kes filmis kogu stseeni oma telefoniga vastaskõnniteelt.

Riietatud Manif pour tous halli pusasse, vahistati Nicolas – oma sõbra iseloomustuse järgi “päris turjakas noor mees” – veidi pärast kella kümmet õhtul, kui ta oli ühte restorani varjunud.

Nicolas keeldus minemast sõrmejälgi andma või tegema DNA testi. Kiirmenetluse teel mõisteti ta süüdi “mässamises ja sõrmejälgede ning DNA testi andmisest keeldumises” ning karistuseks määrati neli kuud vangistust, millest kaks pöörati kohsele täitmisele, ja 1000 € trahvi.

“See on groteskne,” väljendas oma nördimust Henri de Beauregard, kes on üks Manif pour tous meeleavalduste käigus vahistatuid ja pekstuid juriidiliselt aitavaist advokaatidest.

“Ta mõisteti süüdi põhjuseta vahistamise käigus toimunu pärast!” UMP parlamendisaadik Jean-Frédéric Poisson lisas, et “kui teid vahistatakse ilma põhjuseta, siis ei ole see just üllatav, et te hakkate selle vastu mässama.”

Nicolas toetamiseks on avatud Facebook’i lehekülg.

Allikas: Le Figaro