Itaalia Rahvusliku Teadusnõukogu asepresident, tuntud ajaloolane Roberto de Mattei kinnitas hiljuti, et Rooma impeerium langes „homoseksuaalsuse epideemia ja meeste feminiseerumise“ tõttu, sest tänu sellele said barbarite hordid riigi kergesti alla heita. See ja muud professori avaldused vihastasid mõnesid poliitikuid ja „teadlasi“, kes nõuavad tema viivitamatut tagasiastumist ametikohalt.

Professor Roberto de Mattei rääkis Itaalia katoliiklikus raadios Radio Maria, et Rooma impeerium hakkas tõsiselt nõrgenema peale Kartaago vallutamist, mis kujutas endast “paradiisi homoseksuaalidele“. Ta lisas, et keisririigi languse põhjustas „teatud meeste naiselikkus Kartaagos, kes nakatasid paljusid.“ Jälestusväärne käputäis pederaste nakatas olulise osa Rooma ühiskonnast, kinnitas itaalia ajaloolane.

Professor de Mattei väitis, et Kartaago, Rooma impeeriumi Aafrika provintside pealinn, kujunes seksuaalsete perverssuste väljahaudumiskohaks, mis järk-järgult mõjutasid ka Roomat, kuni see viimaks aastal 410 langes barbarite jõukude kätte. Briti ajaleht The Daily Telegraph meenutas itaalia ajaloolase avaldustest põhjustatud vaidluste käigus mitmeid filme, mis kujutasid degenereerunud rooma keisreid. Muuseas meenutati Laurence Olivier’ filmi Spartacus, millest omal ajal lõigati välja lõik, mis kujutas seda, kuidas Rooma kindral Crassus püüab võrgutada noort orja. See stseen ennistati filmi 1990-ndatel aastatel.

Professor de Mattei, kes muuhulgas on täitnud ka rahvusvaheliste suhete nõuniku ülesannet Itaalia valitsuse juures, viitas ka kaasaegsete itaallaste moraalsele rikutusele, nähes selles arvukalt sarnaseid jooni Rooma impeeriumi kodanike moraalse allakäiguga. Praegu elame ajastul, mil kõige hullemad kuriteod on kuulutatud inimõigusteks, tõdes itaalia teadlane kurvastusega, ent nentis, et igasuguse kurja eest tuleb kanda karistust kas maises elus või peale surma.

Need avaldused ärritasid poliitikuid ja mõningaid teadlasi, kes korjasid ligi 7000 allkirja petitsioonile, mis nõudis de Mattei viivitamatut tagasiastumist. Tema äärmuslikult homofoobsed vaated on häbistavad organisatsiooni jaoks, mida ta esindab, arvas Massimo Donadi, opositsioonilise partei Väärtuste Itaalia liige, kes teatas, et tõstatab selle küsimuse parlamendis. Anna Paola Concia Demokraatlikust Parteist ütles: “Temasugune fanaatik ei saa jääda Teadusnõukogu asepresidendiks, mille südamesse peab olema sisse kirjutatud austus inimõiguste ja erisuste vastu. Ta on lihtsalt homofoobne fundamentalist, täiesti võrdne Iraani presidendi Ahmadinejadiga.”

The Daily Telegraph lisas, et prof. de Mattei, kes on saanud Vatikani rüütliordeni oma teenete eest Katoliku Kiriku teenistuses, on juba enne seda „tekitanud vastuolusid“, võttes sõna pederastide õiguste, rasestumisvastaste pillide ning muhameedlaste poolse kristlaste tagakiusamise vastu Kosovos ja Liibanonis. Eelmisel kuul väitis itaalia ajaloolane, et tsunami, mis tabas Jaapanit, oli Jumala karistus ja pattudest puhastamise vahend.

Esmaallikas: “The Daily Telegraph”. Tõlgitud poola keelest: http://www.piotrskarga.pl, 13.04.2011