Kolm trallitajat 2012. aasta Bogota homoparaadil. Looga mitte seotud, suhte staatus teadmata. Foto: Scanpix

Hiljuti tõi Õhtuleht lugejani uudise kolmest mehest Kolumbias, kes on kõik omavahel ametlikult ja notariaalselt abiellu astunud ning kujutavad seega näidet "eetilisest" polügaamiast.

Kõik olevat "eetiline", kui kasvõi trobikonna inimeste vahel valitsevatest intiimsuhetest on teadlikud kõik kaasalööjad ning sellega ka nõus.

Sedasama uudist kajastades toob konservatiivne katoliiklik portaal LifeSiteNews esile, kuidas nn "homoabielu" propageerijad on juba ammust aega eitanud, et abielu ümberdefineerimine viib polügaamiani.

Kolmiku kooselu ei ole Kolumbia seadustest tulenevalt küll sõnasõnalt "abielu", kuid pärandiküsimused on seadusega reguleeritud ning mehed kutsuvad üksteist "abikaasadeks".

Kambajõmmide "abieludokument" kannab Kolumbia pitsatit ning riigiteenistuses notari allkirja.

"Abikaasad" Manuel Bermúdez, Víctor Hugo Prada ja Alejandro Rodríguez on avaldanud, et tegelikult oli neid neli, kuid Alex Esnéider Zabala suri just äsja ära ega saanud seetõttu "abielluda".

Siiski lööb lahkunu peatselt toimuval avalikul "abielutseremoonial" kaasa kui mannekeen, kellest kostavad surmaeelsed salvestatud sõnad.

Kolumbia meedias on sündmus leidnud laialdast kajastust ning seda võetakse kui verstaposti abielu evolutsioonis.

Looga seotud pitsatiga ja notariaalne homotrio. Foto: Twitter