Antifa. Foto: Scanpix

Esmakordselt USA ajaloos on California osariigi prokurörid võtnud korraga ette terve vasakäärmusliku antifa liikumise nn rakukese, andes korraga kohtu alla 11 inimest, keda süüdistatakse organiseeritud vägivaldses kuritegevuses, vahendab Newsweek. See on hirmule ajanud kogu piirkonna vasakäärmuslikud võrgustikud.

Kohtuasja aluseks on Californias jaanuaris aset leidnud juhtum, kus antifa jõuk tungis president Donald Trumpi toetuseks korraldatud üritusel inimestele kallale ja peksis ka juhuslikke möödakäijaid. Eelmisel nädalal arreteeriti suure politseioperatsiooni raames kaheksa 11-st süüdistatavast – muuhulgas leiti läbiotsimiste käigus kolm relva, laskemoona ja narkootikume.

Kohtualuseid süüdistatakse organiseeritud rahutuste korraldamises ja inimeste ründamises. Otsesõnu mainitakse ka fakti, et antifa kasutab teadlikult hirmu külvamist ja vägivalda, et oma eesmärke saavutada.

Trumpi toetajate vastases rünnakus osales aga kokku samuti umbes 100 antifa liiget, kes kandsid märulipolitseinikele sarnast varustust, nagu kilpe ja nuiasid. Toimunust tehtud rohketes videotes on näha, kuidas antifa liikmed ajavad põgenevaid Trumpi pooldajaid taga, lasevad neid pisargaasiga ja peksavad neid.

Toimetas Jaanus Vogelberg