Stockholmi lähistel toimus reisirongis pussitamine, mis ei kujutanud endast politsei hinnangul avalikkusele ohtu. Foto: Wikipedia

Nädal aega tagasi jäid Uppsalast Stockholmi suunas sõitvad rootslased vangi vagunisse, kus meesterahvas noaga vehkis ja kahte kaasreisijat pussitas.

Tunnistajate sõnutsi piserdas meesterahvas kella viie paiku pärast lõunat reisijaid täis vagunis pipragaasi ja käskis kõikidel oma kohale jääda, kuni ta noa käiku laskis.

Väidetavalt tekkis pussitajal kahe teise mehega millegi osas vaidlus. Pipragaasi tõttu hakkasid reisijad köhima ja neil oli raskusi hingamisega.

Pärast pussitamist oli ühe tunnistaja kirjeldusel "verd igal pool."

"Pussitaja karjus, et me ei kutsuks politseid ja istuksime vagusi," ütles üks vagunis viibinud naine.

Siiski sai politsei mõned kõned ning kui rong jõudis Arlanda lennujaama, olid turvatöötajad perroonil vastas ja võtsid mehe kinni.

Juhtumit uuriv politseiinspektor Dana Karim ütles, et pussitajat kahtlustatakse mõrvakatses ning ta mõistab, et kogemus oli reisijatele šokeeriv.

Kuid ta usub, et olukord polnud ohtlik. "On oluline rõhutada, et me võtame seda kui isoleeritud  [üksik]juhtumit. Pole ühtegi märki, et see oleks avalikkusele mingit ohtu kujutanud."

Toimetas Urho Meister