Venemaa president Vladimir Putin pidamas kõnet Davose Maailma Majandusfoorumil, 27.01.2021. Foto: Scanpix

Üle kaheteist aasta Davose virtuaalsel kõnekoosolekul esinenud Venemaa President Vladimir Putin hoiatas, et nii Covid-19 pandeemia kui suurenev majanduslik ebavõrdsus võivad maailma paisata “kõik kõigi vastu” sõtta.

Putin võrdles üle ilmavõrgusilla peetud kõnes tänast olukorda 1930ndatega, mis tõi kaasa Teise Maailmasõja ja hoiatas maailma nomenklatuuri sarnaste kriisikollete puhkemise eest, vahendab Breitbart.

“Tänapäeval nii kuum konflikt pole võimalik. Ma loodan, et see ei ole võimalik, kuna see tähendaks meie tsivilisatsiooni lõppu,” rääkis Venemaa president.

“On olemas võimalus, et meid ootab ees loomulik rahvusvahelise arengu kokkukukkumine, mis võib kaasa tuua kõigi sõja kõigi vastu,” avaldas Putin arvamust.

Samuti kutsus Venemaa president üles, ajal kui tema ja ta lähikondsed on Aleksander Navalnõi väidetava mürgitamise tõttu Lääne kriitikatule all, tihedamale koostööle Lääne riikidega: “Me oleme selleks valmis. Me tahame seda ja anname endast selle teostumiseks parima. Kuid see ei peaks olema ühepoolne, vaid ühine lähenemine.”

Putini ingliskeelse pealeloetud tektsiga video (allikas YouTube):

Toimetas Karol Kallas