Kristiina Ojuland (vasakul) jälgib rõdult presidendivalimisi riigikogus, 29.08.2016. Foto: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Riigikogus esindamata Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) pakub presidendiks partei esimeest ja endist välisministrit Kristiina Ojulandi.

"Riigikogu liikmed on surutud suluseisu ja pandud tahtmatult vastutama, kus sisuliselt on tagatoas kokku lepitud uue presidendi isik ja nendel valikuvõimalus puudub," seisab RÜE avalduses.

"Meil on parem lahendus. Teeme ettepaneku esitada presidendi kandidaadiks riigiteaduste teadusmagister, jurist ja pikaajalise diplomaatilise kogemusega endine välisminister Kristiina Ojuland. Endise välisministrina ja üle 20 aasta tegutsenud tegevpoliitikuna suudab ta kanda riigipea ametit nii sise-, välis- kui ka julgeolekupoliitiliselt."

RÜE teatel on Kristiina Ojuland nõus kandideerima.

Eesti Vabariigi presidendi valimine on taas jõudnud riigikogusse ning nn konsensuskandidaadina üritatakse üles seada Kersti Kaljulaidu. Samas on meedias ja avalikkuses nähtud probleemi nii ühe kandidaadiga valimistes kui Kaljulaiu väheses tuntuses.