Eestis sündinud ja kasvanud aserist meditsiinitöötaja Ramid Niftalijev ütleb uhkusega: "Mina armastan Eestit. Eesti on minu isamaa." Portaalile Objektiiv kõneles mees aga sellest, kuidas tema ja ta kogukond suhtub püüetesse ühiskonnale peale suruda vasakliberaalseid väärtusi ning mis talle selle juures kõige enam muret valmistab.

"Meie tulevik, meie laste, noorte tulevik. Mul endal on lapsed. Väga tekitab muret. Mulle väga meeldib, millega tegeleb teie sihtasutus [SAPTK], ja mina toetan teid ja absoluutselt leian, et meil on vaja tervet mõtet, tervet ideed," leiab Ramid Niftalijev ja jätkab: "Me peame õigesti elama ja me peame mõtlema sellest, mis tähendab südametunnistus, mis tähendab moraal, mis tähendab eetika. Mina väga tahaks, et meie Eesti noored oleksid õnnelikud, tõesti õnnelikud."

Ramidi sõnul on tal palju sõpru, kelle jaoks tähendab perekond mehe ja naise vahelist liitu. Tema sõnul valmistab kooseluseaduse läbisurumine venekeelsete inimeste seas paljudele muret. Seetõttu soovitab ta võimulolijatel veel kord oma otsuste üle mõelda.

Olles töötanud lühikest aega Rootsis ja seejärel Eestisse naasnud, leiab Ramid, et rahast või heast palgast on palju tähtsam ühiskond, kus inimene on sündinud ja üles kasvanud: "See on sinu mälu, see on sinu sõbrad."

Mida tähendab Ramidi jaoks Eesti? „Toit, meri, metsad. Mina armastan Eestit. Eesti on minu isamaa," ütleb mees, kes usub, et eri rahvustest koosnev ühiskond on meie jõud.