Ühe poppmuusikailma megatähe, Kanye Westi elus käis 2018. aastal krõps ja räpparist sai MAGA punamütsi kandev konservatiiv ning kristlane. Novembri kolmandal pühapäeval astus Kanye gospelkoori ja instrumentaalansambliga üles USA suurimas Lakewoodi megakoguduses, vahendab Karol Kallas. 

Tänaseks on Kanye üllitanud muusikaedetabelite etteotsa lennanud albumi "Jesus is King" (Jeesus on kuningas) ja alates käesoleva aasta algusest pidanud pühapäeviti kutsetega räpi-jumalateenistusi.

Kui Kanye nime on kuulnud vast igaüks, kes natukenegi popmuusika vastu huvi tunneb, siis USA nõndanimetatud evangeelsete vabakoguduste maailm jääb siinpool Lompi elavate inimeste jaoks märksa hämaramaks.

Liikmete arvu poolest üle riigi on USA suurim kristlaste usuühendus katoliku kirik. Kuid üldtuntud ja -tunnustatud kirikute kõrval tegutsevad USA-s karismaatiliste pastorite loodud üksikud megakirikud, mille liikmete arv ulatub kümnete tuhandeteni ja mille pühapäevastel teenistustel osalevad kümned tuhanded inimesed.

Joel Osteeni Texase osariigi suurimas linnas Houstonis asuv Lakewoodi kogudus käib koos NBA klubi Houston Rocketsi endisel, koguduse tarbeks ümber ehitatud, koduväljakul. Lakewoodi koguduse pühapäevastel teenistustel käib koos neljakümne tuhande inimese ümber ja nädalas kokku ligi kuuskümmend tuhat inimest. Koguduse teenistusi ja seminare kantakse üle televisioonis ja ilmavõrgus.

Megakirikuteks peetakse Ameerika Ühendriikides kogudusi, mille liikmete arv on rohkem kui kaks tuhat. Selliseid kogudusi on USA-s üle 1300. Kui USA kirdeosa osariikides asub nõndanimetatud "roostevöö" (rust belt) masina- ja autoehituse piirkond, siis riigi kaguosa osariigid moodustavad piiblivöö (Bible belt), kus asub ka suurem osa viidatud megakirikutest.

Piiblivöö on USA-s poliitiliselt väga oluline piirkond ja sealsete kristlastega peab arvestama iga USA natukenegi tähtsam poliitik.

Laiem üldsus, sealhulgas kristlased, on Kanye kristlusevaimustusse suhtunud seni suhteliselt pika hambaga ja seda peetakse tema järjekordseks "perioodiks". Selle tõttu lisab Osteeni poolt tema oma kirikus lavale laskmine Kanyele Ameerika Ühendriikide evangeelsete kristlaste ringkondades tublisti usutavust.

Progressiivid-demokraadid vaatavad Kanye pöördumist muidugi hirmuga. USA-s kipuvad inimesed liikuma mööda tõekspidamisi karjakaupa ja megaräpparid on korvapallistaaride kõrval eeskujuks paljudele värvilistele noortele.

Kanye ei häbene kanda Trumpi "Make America Great Again" (Teeme Ameerika jälle suureks; MAGA) loosungiga punast nokkmütsi ja on kohtunud presidendiga mitmel korral. Kanye abikaasa Kim Kardashian West üritab koos president Trumpiga läbi viia justiitsreformi, millega näiteks kaotatakse ära või oluliselt kergendatakse tühiste õigusrikkumiste, nagu näiteks väikese koguse kanepi omamine, karistusi. Justiits-, teise nimega vanglate reform, puudutab suuremas osas just mustanahalisi noori. Kanye usk on tekitanud ka humoorikamaid seiku, kus ta uriseb oma abikaasa peale, et too kannab kehakumerusi liialt rõhutavaid riideid.

Joel Osteeni sõnul "oli Kanye kirikukontserdi näol tegemist ajaloolise päevaga, kus kokku said kaks täiesti erinevat maailma."

Osteeni ja Kanye 17. novembril peetud Lakewoodi kolmetunnine jumalateenistus on YouTube'ist järelvaadatav.

Peale Kanye "Jeesus on kuningas" albumi ilmumist oktoobri lõpus on Ameerika Piibliselts täheldanud otsingute "Kanye", "Jesus" ja "Christian" märgatavat kasvu ning on tänaseks Kanye fännidele laiali jaganud rohkem kui 11 000 piiblit.

Kanye on oma "head sõnumit" asunud levitama ka vanglates ja progressiivsed ateistid pole sellega rahul. Kanye esines 16. novembril Texase Harrise maakonna vanglates, kus teda kuulas üle viiesaja mees ja naisvangi.

Kanye vangidele esinemine ei meeldinud sugugi aga Sihtasutuse Vabadus Religioonist (Freedom From Religion Foundation; FFRF) aktivistidele, kes nimetasid väidetavat propagandat vangidele pealesunnitud jõleduseks ja USA konstitutsiooniliste põhiõiguste jämedaks rikkumiseks.

Esimese Vabaduse Sihtasutuse (First Liberty Foundation; esimene vabadus on USA Konstitutsioonis usuvabaduse säte) üks juhtidest Mike Berry sõnul on FFRF hakanud peale koole ahistama ka vanglaid ja "kui iga serif võtaks Kanye kutsuda oma vanglasse esinema, vajaksime me ehk hoopis vähem vanglaid"?