Foto: Scanpix

Reformierakonna esinaine Kaja Kallas soovitab kevadisel abieluteemalisel rahvaküsitlusel vastata eitavalt ning anda sellega hinnang valitsusele ja EKRE poliitikale, vahendab ERR.

Kuna Reformierakonna esinaise Kaja Kallase sõnul ajab abieluküsitlus rahva omavahel tülli, siis peab ta heaks lahenduseks referendumi ära jätmist. Eitav vastus küsitlusel on tema sõnul aga hinnang valitsusele.

“Kui valitsus paneb püsti küsimuse siis see on tegelikult ka valitsuse usaldushääletus mõnes mõttes,” ütles Kallas. “Nii et jah, ükskõik mida see valitsus küsib, tuleks vastata sellele “ei”.”

Keskerakonna volikogu esimees Tõnis Mölder ütleb, et koalitsioon on kokku leppinud, et rahvaküsitlusi korraldatakse ka edaspidi ja sellist otsedemokraatia vormi ei peaks kartma. Mölder ütleb, et Keskerakonna soov on lisada aprillis toimuvale rahvaküsitlusele peale abielutemaatika veel küsimusi.

“Meie nägemuses tõepoolest võiks järgmise aasta aprillis Eestimaa inimeste käest küsida veel küsimusi otse rahva küsitluse kaudu, mitte ainult abieluteemalisi,” ütles Mölder.

Toimetas Martin Vaher