Reformierakonna välissekretär Airis Meier häbeneb Eestit ning kardab, et meist võib saada üks väike natsiriik. Foto: kuvatõmmist/reform.ee

Reformierakonna välissekretär Airis Meier leiab, et Kremlil võib olla õigus ning terendava "fašistlike joontega valitsusliidu" tõttu ähvardab Eestist saada väike natsiriik. Seetõttu on tal häbi Eesti pärast ja oma välismaiste kolleegide ees, vahendab Eesti Päevaleht.

Meieri sõnul on EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koalitsioonikõneluste tõttu nihkunud piirid sinna, kuhu terve mõistus veel ei ulatu, kuna Eestis terendavat nüüd "fašistlike joontega valitsusliit", mis oleks veel kümme aastat tagasi olnud mõeldamatu:

"See, mis toimub praegu Eesti valitsusliidu vormimisel, ei ole enam ammu mäng. Visalt, kuid kindlalt tõuseb ka välismeedias üles küsimus, kas tõesti on Eesti kogu aeg meid kõiki tüssanud oma eeskujulikult euroopameelse mainega? Kas Eesti tõeline nägu ongi selline, nagu Kreml seda kogu aeg on paljastada püüdnud: fašistlik?"

Enda poolt tõstatatud küsimusele vastab Meier, et EKRE aseesimehe Martin Helme hiljutine intervjuu Deutsche Wellele aga ka teistele Euroopa meediaväljaannetele ei jäta eriti kõhklemisruumi.

"Mul on häbi," kurdab Meier. Häbi on tal nii Eesti pärast kui ka oma välismaiste kolleegide ees, sest on neid aastaid veennud selles, et Eesti ei ole väike natsiriik nagu Kreml seda püüab serveerida. Kuid nüüd on ta sunnitud ahastusega nentima, et tal pole praeguseks enam ühtegi argumenti jäänud, sest "me vist nüüd ikkagi oleme, või vähemalt välismaailma silmis muutumas, väikeseks natsiriigiks. Kohutav!"

Ühtlasi heidab Meier peaminister Jüri Ratasele ette, et too on võtnud EKRElt üle euroopavastase retoorika ning palunud Brüsselil Eesti koalitsioonkõnelustesse mitte sekkuda. EKRE juhtide nägemust Eestist nimetab ta aga vihaseks, tigedaks, rassistlikuks ja kinniseks.

Toimetas Martin Vaher

Ratas: ei ole vastuvõetav, et Brüssel hakkab ütlema, missugune saab olema Eesti koalitsoon