Rein Raud Von Krahli teatri baaris. Foto: Scanpix

Eesti pahemintelligentsi esindaja Rein Raud otsustas astuda sotsiaalmeedias välja Tõnis Mägi kaitseks, kuna pärast armastatud laulja ja muusiku intervjuud Maalehele, mis sisaldas väga tugevat patriootlikku sõnumit ja kriitikat vasakliberaalse suuna aadressil, olevat paljud inimesed – eeldatavalt just liberaalsed, progressiivsed ja sallivad eestlased – äärmiselt nördinud ning lubanud enam mitte kunagi Mägi kontserdile minna.

Tõnis Mägi rääkis nimelt intervjuus, et isamaad südamest armastavatel inimestel on praegu Eestis toimuvat raske välja kannatada, kuna järjepidevalt viiakse ellu ühiskonda lagundavat kultuurimarksistlikku programmi, mis näeb ette kõige normaalse põlu alla panemist ja kultuuriliste alusväärtuste pea peale pööramist.

Rein Raud rõhutas oma Facebooki-postituses, et ta ei jaga Tõnis Mägi vaateid, ent deklaratsioonid, et "enam ei lähe kunagi tema kontserdile, et ta on nüüd maha kantud kui muusik jne jne" on samuti kahtlase väärtusega lähenemine ja vabal maal peab inimesel olema võimalus oma vaateid vabalt avaldada.

Raua sõnul "see häbiväärne harimatus ja pealiskaudsus, mida Mägi Joel Steinfeldti sonimisi Herbert Marcusele omistades demonstreeris, teenib igal juhul ära hukkamõistu", kuid "me peame õppima eristama inimese loomingut ja teda ennast."

Kuid Raua meelest pole mingit põhjust kanda inimese kogu loomingut maha lihtsalt seetõttu, et tal on ebameeldivad poliitilised vaated.

"Heidegger hoidis elu lõpuni natsipartei liikmepiletit. Üks mu lemmikkirjanikke, Mishima Yukio, üritas korraldada reaktsioonilist sõjalist riigipööret. China Miéville on trotskist," mõtiskles Raud.

Tahaksin astuda mõne sõnaga välja Tõnis Mägi kaitseks. Ei, loomulikult ma ei jaga tema vaateid, aga eile nägin…

Posted by Rein Raud on Neljapäev, 14. detsember 2017

Tõnis Mägi: tahaksin, et meie lastele jääks Eesti, mis on elamisväärne