Välisminister Urmas Reinsalu on resoluutne: "Osalemine Eesti riigi nimel seksuaalvähemuste paraadidel ja vastavate avalduste tegemine pole õigustatud." Foto: Scanpix

Välisminister Urmas Reinsalu on saatnud Eesti saatkondadele suunised, et need hoiduksid edaspidi toetusavalduste tegemistest kohalikele homoparaadidele, teostades seega konservatiivse pöörde riigi välispoliitilistes hoiakutes homoliikumisse, vahendab Delfi.

"Uue ministri poliitilise suunise järgi saatkonnad pride-paraadide teemal asukohariikides Eesti Vabariigi nimel avaldusi ei tee," kommenteeris kursimuutust välisministeeriumi pressiesindaja Liisa Toots.

Reinsalu sõnul juhindutakse edaspidi põhimõttest, et perekonnaseisu küsimused on esiteks isikutevahelised ja teiseks selgelt siseriiklikud küsimused, kuhu teistel riikidel pole kohane mingil moel sekkuda.

"Igal inimesel on õigusriigis voli osaleda kõigil soovitud rahvakogunemistel aga osalemine Eesti riigi nimel seksuaalvähemuste paraadidel ja vastavate avalduste tegemine pole õigustatud," ütles isamaalasest välisminister Reinsalu.

Toimetas Martin Vaher