IShowSpeed ja Kristen Michal. Foto: Valitsus.ee

Ühe turunduseksperdi sõnul võib ilmakuulsa Ameerika juutuuberi ja striimeri külaskäik olla Eestile kui julgeolekugarantii. Kui nii, siis tuleks laulurahva julgeolekumaksu veelgi tõsta, et Ameerika laste meelelahutajaid korraga rohkemgi maale tuua (lisaks HIMARSitele) – see kõlab nagu pikk plaan, nendib kolumnist Veiko Vihuri.

Eestit külastas 20-aastane YouTube'i striimer IShowSpeed ehk Darren Jason Watkins jr ja pani ühismeedia ja kommentaariumid rõkkama. Teda võttis Stenbocki majas vastu peaminister Kristen Michal isiklikult.

Kuulsuse külaskäiku organiseeris Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse turismiosakond Visit Estonia, kelle sõnul kulus juutuuberi võõrustamiseks ligi 30 000 eurot maksumaksja raha. EKRE esimees Martin Helme märkis, et see on suurem kui Eesti keskmine aastapalk.

Postimehest võib lugeda, et IShowSpeedi striimide jälgijad on peamiselt 8–16-aastased. YouTube'is pidi tal olema üle 40 000 000 jälgija.

Turunduseksperdi Hando Sinisalu sõnul on taolistel mõjuisikutel kohati suurem mõju ja vaatajaskond kui klassikalistel meediamajadel ja see võib tema arvates Eesti tuntust parandada ning tagada ühtlasi ka julgeolekugarantii. Tänased lapsed on ju homsed poliitikud. See kõlab nagu pikk plaan.

Siis on asi selge. Maksumaksja raha eest USA laste meelelahutajat võõrustades panustame julgeolekusse. Kas ei tuleks laulurahva julgeolekumaksu veelgi tõsta, et Ameerika laste seas populaarseid influencer'eid lausa suuremas koguses maale tuua (lisaks HIMARSitele)?

Või on Eesti riigi üle võtnud mingid väga haige huumorimeelega tulnukad, kes teevad selle rahva kallal ükskõik mida?