Kui mõni arst ütleb emaüsas kasvava lapse kohta "mis", samal ajal kui vanemad ütlevad "kes", siis on ühel poolel informatsioonist ilmselt vajaka. Huvitav, kummal, küsib Illimar Toomet.
ERR teatab rasedate sõeluuringute uuest võimalusest, mis senise nelja asemel võimaldab tuvastada 12 kromosoomihaigust. Taolisi haigusjuhtumeid on Eestis aastas kümmekond. Nagu ütleb TÜ reproduktiivbioloogia professor Andres Salumets: "See annab vanematele suurema võimaluse teada saada rohkem infot loote ja lapse tervise kohta ja ilmselt teha informeeritumaid otsuseid raseduse kohta."
Tõlgin: "Informeeritud otsus raseduse kohta" tähendab õigustust (ja võibolla ka arsti soovitust) lapse sünnieelseks tapmiseks, mida hellitavalt nimetatakse abordiks.
Testi võimalikust veaprotsendist uudises juttu ei ole. Eeldades, et tegemist on teadusel põhineva testiga, võib arvata, et eksimatult täpne see pole. 100-protsendilist kindlust võib pakkuda üksnes uhhuu-ebateadus.
Raseduse kohta "informeeritud otsuse" tegemiseks ei piisa kooli bioloogiatunnis kuuldud tõsiasjast, et inimese elu – loe: iga inimese elu – algab viljastumisest. Kui mõni arst ütleb emaüsas kasvava lapse kohta "mis", samal ajal kui vanemad ütlevad "kes", siis on ühel poolel informatsioonist ilmselt vajaka. Huvitav, kummal?