Kui Briti saatkond tahab kaastunnet avaldada just nimelt teatud kogukonna liikmete lähedastele, siis miks ei jätku solidaarsusavaldusi teistele kogukondadele, küsib Veiko Vihuri. Lähis-Idas on viimastel aastatel aset leidnud verine genotsiid kristlaste kallal – kristlikku sümboolikat aga Briti, USA, Kanada ja veel mõne riigi saatkonnahoonel pole näha.
Pühapäeva varahommikul leidis Ameerika Ühendriikides Florida osariigis ühes Orlando kesklinna homoklubis aset massitulistamine. Viimastel andmetel hukkus 50 inimest ja 53 sai vigastada. Politsei lasi Islamiriigile (ISIS) truudust vandunud tulistaja tulevahetuse käigus maha.
Esmaspäeval kirjutas Postimees, et "Suurbritannia saatkonnahoone klaasi tagant paistab homoseksuaalide sümboolikast tuntud vikerkaarelipp. "Me seisame koos LGBT kommuuniga ja inimestega Orlandos," teatas Tallinnas asuv Briti saatkond sotsiaalmeedia vahendusel, mälestades Orlando veresaunas hukkunuid."
Seda artiklit kommenteeris üks lehelugeja nii: "Ühest asjast ma ei saa ikkagi aru. Eelkõige said ju surma inimesed ja ameeriklased. Ja kui ISIS võttis vastutuse, siis nad ründasidki eelkõige USA inimesi, see, et need just valdavalt homod olid, oli antud juhul ju teisejärguline eesmärk. Ja ikkagi heisatakse homoseksuaalide lipp. Mitte USA oma."
Ühendkuningriigi suursaatkond – nagu ka mõned teised – on olnud kärmas vikerkaarelippu heiskama nii rahvusvahelisel homofoobia ja transfoobia vastu võitlemise päeval kui ka näiteks kooseluseaduse vastuvõtmise puhul. Antud juhul jääb aga tõesti arusaamatuks, kas brittide arvates hukkusid Orlando veresaunas ennekõike homod või ameeriklased.
Kui Briti saatkond tahab kaastunnet avaldada just nimelt teatud kogukonna liikmete lähedastele, siis miks ei jätku solidaarsusavaldusi teistele kogukondadele? Näiteks Lähis-Idas on viimastel aastatel aset leidnud verine genotsiid kristlaste kallal – kristlikku sümboolikat aga Briti, USA, Kanada ja veel mõne riigi saatkonnahoonel pole näha.