Foto: Bigstockphoto.com

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder kinnitas pärast eilseid koalitsioonikõnelusi Reformierakonnaga, et kooseluseadus on nende jaoks punane joon, kust alates kompromisse ei tehta. Loodetavasti jäävad nad endale kindlaks, sest vastasel juhul ootab neid ilmselt Vabaerakonna kuulsusetu saatus.

Punaseid jooni on mõistlik maha tõmmata vaid siis, kui nendest ka tegelikult taganeda ei kavatseta. Nendega rõhutatakse enda jaoks kõige olulisemaid väärtusi ja põhimõtteid, mille kaitsel ollakse valmis vankumatult seisma. Nendest taganemine näitaks aga nõrkust ning tähendaks selgelt oma valijate usalduse petmist ja nendelt saadud mandaadi kuritarvitamist.

Seega saab ainult loota, et Isamaa jääb jätkuvates keerulistes koalitsiooniläbirääkimistes endale kindlaks ning suudab end olulistes küsimustes jõuliselt kehtestada, sest kui nad peaksid kooseluseaduse rakendusaktide osas oma valijate ja toetajate usaldust murdma, siis seda neile juba ei andestata ning neid ootab ilmselt ees reeturlikuks osutunud Vabaerakonna kuulsusetu ja sugugi mitte nii igavene saatus.

Seega “meest sõnast, härga sarvest” ning jõudu, südikust ja meelekindlust oma konservatiivse maailmavaate eest seismisel!

Helme: Vabaerakond vahetas poolt, kuid võitlus kooseluseaduse tühistamise nimel jätkub