Kuhu Brüsseli peakorteri kätepikendused meid ühe aastaga juhtinud on? Kas "liberaalse" reformierakonna poolt riigikogu valimisitel lubatud "paremasse tulevikku"? Kas "parem tulevik" on kaaskodanike postkastidesse potsatanud elektriarved, mille tasumiseks on inimesel võimalik kerjuse kombel taodelda hädist riiklikku kompensatsiooni, küsib Mihkel Ojaots repliigis.
2021. aasta jaanuaris leidis aset peale Eesti taasiseseisvumist ametis olnud läbi aegade parima valitsuskoalitsiooni kukutamine kaporatuuri poolt, peale mida tuli ametisse "päikesetõusuvalitsus" – ja algas tume ajastu. Kõik algas fantastilise Kaja Kallase dirigeerimisel, kellel pole varasemat juhtimiskogemust, rääkimata peaministri portfelli mahtuvate ülesannete piisava kompetentsist ja ameti juurde kuuluvast vastutuse kandmisest.
Õukonnameedia tituleeris uue valitsuse "päikesetõusuvalitsuseks", sest Kersti Kaljulaiu lossi ette mindi päevatõusul kulpi lööma, ehkki ühele ministrile see tseremoonia karvavõrtki hästi ei mõjunud ja "pilt pandi tasku". Kaja Kallase empaatlik pilk oli suunatud kaugustesse.
Tseremoonia tseremooniaks. Nüüd kui Kallase valitsus on muutunud aparthaidivalitsuseks ja on suutnud pea aasta otsa hoida trooni, tuleks valitsuse poole vaadata kurja pilguga ja küsida: kuhu teie, kallid Brüsseli peakorteri kätepikendused ja alamad, meid ühe aastaga juhtinud olete?
Kas "liberaalse" reformierakonna poolt riigikogu valimisitel lubatud "paremasse tulevikku"? Tõesti? Kas "parem tulevik" on kaaskodanike postkastidesse potsatanud mitmeid kordi suurenenud elektriarved, mille tasumiseks on inimesel võimalik kerjuse kombel taodelda hädist riiklikku kompensatsiooni?
Kas "parem tulevik" väljendub hukatuslikke mõõtmeid võtnud kütusehindades, mis toob kaasa selle, et auto luksuskaubaks muutumise, nagu nõukogude ajal?
Kas "parem tulevik" väljendub toiduhindade kallinemisel, mis paneb korraliku rahalise hoobi noorperedele, kellel pole teps mitte lihtne praegusel ajal kodu soetada ning millele annab aga hoogu juurde meeletu energiahinna kasv?
Kas "parem tulevik" väljendub rahaliselt inimeste purupaljaks tegemises, nii et isegi mitte täistuuridel jätkates ei saa tavaline lihtkodanik enam peost suhu elatud.
Kas "parem tulevik" väljendub inimeste põhiseaduslike õiguste varguses, kus inimesed liigitatakse esimese ja teise klassi kodanikeks, juhul kui inimene pole valmis endale manustama kiirmeetodil laborites kokkuklopsituid vaktsiine, mille katsetused pole veel lõppenud?
Peaksime selliste küsimuste peale mõeldes endilt küsima, kas sellist Eestit tahtsime? Õigemini, kas sellist kuristiku serval käivat Eestit tahame edaspidi?
Igatahes, head peatselt saabuvat aparthaidirežiimi kehtestanud valitsuse esimest aastapäeva.