Mihkel Raud ja "muusikaline kollektiiv" Hekdik. Foto: kuvatõmmis saatest Kolmeraudne

Kuigi Mihkel Raud helistas Varro Vooglaiule ning olevat siiralt vabandanud eile õhtul tema otsesaates "Kolmeraudne" rõvetsenud vasakliberaalse "muusikalise" propagandakollektiivi Hekdik pärast ning kinnitanud, et selline intsident ei olnud tema poolt tahtlik ja lubanud tulevikus teha kõik selleks, et selle kordumist välistada, on Raua juttu kahjuks raske tõsiselt võtta.

Esiteks on raske uskuda, et Raud ei teadnud, milline "muusikaline kollektiiv" tema saates milliste lugudega üles astub, seda enam, et Hekdikul ongi oma YouTube kanalis vaid kaks lugu, mis mõlemad saates ka kõlasid. Seega poleks kogu nende loomingulise kataloogiga tutvumine võtnud ajaliselt rohkem kui 8 minutit ja 47 sekundit.

Teiseks ei väljendanud Raud pärast nende korduvat ülesastumist mitte mingisugust taunivat hoiakut, pahameelt ega hukkamõistu, hoolimata sellest, et end "vapralt" parukate ja prillide taha peitnud taidlejate suust kõlasid sellised jõhkrad solvangud:

"Meil on šovinistid ja rassistid, Varrol lapsi seitse.

Naine pliidi küljes ketis, tal on Austria kelder"

"Parem negatiivne iive kui Varrol lapsi seitse."

"Meil on vägivaldsed värdjad, ajupeetus – meil on EKRE."

"Meil on teemas keelame-kõik-ära-konservatiivid,

meil on pool rahvast nii loll, et neil pole isegi piinlik."

Vastupidi: Raud hindas nende esitust koguni tugeva aplausi vääriliseks, kiitis neid kui "suurepärast kollektiivi" ning väljendas lootust nendega oma saates kindlasti veel korduvalt kohtuda, kuigi nad olid just hetk varem tema külalist ning tolle perekonda rängalt solvanud.

Seetõttu jätab Mihkel Raua käitumine hetkel paratamatult sügavalt kahepalgelise ja ebasiira mulje. Suhete silumiseks ja enda (ja oma saate) maine päästmiseks peaks Raud aga Varro Vooglaiult ja tema perekonnalt avalikult vabandust paluma, juhtunu pärast siirast kahetsust väljendama ning ühtlasi Hekdiku nimelist rõvekollektiivi edaspidi oma saates boikoteerima.

Paljud inimesed on minult uurinud, mida ma kavatsen ette võtta selle intsidendiga, mis seondub "Kolmeraudse" saates kõlanud "muusikaga". Aus vastus on see, et ma ei kavatse midagi erilist ette võtta. Põhjus on lihtne – kõnealune intsident räägib ise enda eest vägagi selget keelt ja tõestab täpselt seda, millele ma olen kogu aeg osutanud – nimelt seda, et vasakliberaalidele meeldib küll pidevalt konservatiive hurjutada krõbedate väljaütlemiste jms pärast (nagu seda tegi ka Mihkel Raud kõnealuses saates), aga ise on nad valmis silmagi pilgutamata laskuma sellisele ebaväärikuse tasemele, mida konservatiivid (vähemalt sellisel tasemel, nagu üüratu vaatajaskonnaga "Kolmeraudse" saade) ei ole endale lubanud absoluutselt mitte kunagi. Väga kõnekas on ka see, et kui minu abikaasast "lauldakse" samas saates, kuhu ma olin külalisena kutsutud, kui ketiga köögipliidi külge aheldatud sünnitusorjast, tehes otseseid viiteid, nagu ma peaksin teda keldris kinni ja vägistaksin teda ning nagu oleks meil selle tõttu liiga palju lapsi, siis ei ole ühelgi liberaalsel arvamusliidril ega ka väljaandel mitte ainsatki kriitilist sõna avalikult öelda – rõhutan: MITTE ÜHT AINSAT KRIITILIST SÕNA! Aga tasub vaid ette kujutada seda pahameeletormist tõusvat ulgumist ja kriiskamist, mida saaksime kuulda, kui konservatiivide poolt lubaks keegi endale liberaalide suunal samasugust käitumist… Olgugi, et edaspidi ei pea ma isikliku väärikuse kaalutlustel enam võimalikuks „Kolmeraudse" saates osaleda, ei kanna ma juhtunu pärast ka kellegi vastu viha ega muid raskeid tundeid. Pigem on mul inimestest kahju, sest lõppastmes on isikliku väärikuse puudumine inimestele endile kõige suuremaks karistuseks. Küll aga on oluline seda juhtumit esile tõsta ja meeles pidada iga kord, kui liberaalid hakkavad midagi rääkima sellest, et konservatiivid peaksid avalikus arutelus väärikamalt käituma. Räiged topeltstandardid ei ole mulle mitte kuidagi vastuvõetavad – ei minu abikaasat ja perekonda mõnitava TV3, minu suhtes allapoole vööd "nalju" tegeva ERRi ega kellegi teise puhul. Lõpetuseks olgu öeldud seegi, et kui ma oleks "Kolmeraudse" eel teadnud, et samas saates hakatakse mängima sellise otseselt minu perekonda ründava sõnumiga „muusikat", oleksin loomulikult kanna pealt ukselt ümber pööranud või kasvõi otse-eetrist minema jalutanud – absoluutselt kindlasti ja täiesti külma kõhuga. Paraku mulle sellist infot saate eel ei antud, kuigi Mihkel Raud hoiatas loetud hetked enne eetrisse minekut üldsõnaliselt, et saates saab kõlama krõbeda tekstiga muusika, mis võib olla mulle häiriv. Et saate tegijad teadsid väga hästi, millised tekstid saates nende "lauludega" kõlama pannakse, seda tõestab asjaolu, et kõnealusel kollektiivil on YouTube'is välja pandud täpselt kaks "laulu" – need samad, mis saates kõlasid. PALUN JAGAGE SEDA VIDEOT VÕIMALIKULT PALJUDEGA, et inimesed näeksid, mil moel liberaalid käituvad – olgu nad ise endale karistuseks. #kõigieesti

Posted by Varro Vooglaid on Laupäev, 23. märts 2019

.