Perekond. Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Eesti ühiskond on muutunud mentaalseks lahinguväljaks ja praegu käib lahinguepisood, mille käigus loodetakse likvideerida Naisliidu poolt välja antava aasta ema tunnustuse senist perekeskset ja rahvusliku alatooniga ideoloogiat, kirjutab kirjandusloolane Toomas Haug.

Eesti ühiskond on mentaalne lahinguväli. Globalism koos kõigi oma all-ismidega tungib peale, rahvuslik-ajalooline kultuur taganeb. Vahel saab ka mõne ebakindla võidu tõrjelahingutes ja mõni kindlus näib veel vallutamatu. Näiteks kujutame praegu ette, et laulupidu on veel "endine".

Rahvuslik-ajaloolisel kultuuril on terve rida institutsioone ja sümboleid, mida globalism ründab. Kõike korraga kätte ei saa, kuid ükshaaval langevad nimetatud institutsioonid pärast suuremat või väiksemat heitlust ometi progressistlike väesalkade võimusesse.

Nii oleme viimasel ajal tõenäoliselt kaotanud Okupatsioonide muuseumi kui olulise rahvuslik-ajaloolise kultuuri sümboli. Pisut ju selle eest ka võideldi, aga pealetungijate sihikindlus oli kõvem. Niipalju kui võib otsustada ajakirjanduses ilmunu põhjal, muutub Okupatsioonide muuseum rahvuslik-ajaloolisest mälukoldest nn vasakliberaalse ideoloogilise agenda töökojaks. Ja mõistagi ei kavatse riik seda kaotsi läinud sümbolit millegagi asendada.

See on üks näide, kuidas globalistlik mõtteviis positsioone haarab. Just praegu käib lahinguepisood, mille käigus loodetakse likvideerida Naisliidu poolt välja antava Aasta Ema tunnustuse senist perekeskset ja rahvusliku alatooniga ideoloogiat. Harmoonilise ja traditsioonilise perekonna niisugune esile tõstmine on "vananenud", ignoreerib ebaõnnestunud perekondi, aga veel olulisem – samasooliste paaride pereelu. Kohe, kui kõlab sõna samasooline, on midagi kõnelemas ka Vabariigi President, kes oma kommentaaris võrdsustas kõik erinevad "peremudelid".

Kui olla hästi salliv ja avatud, siis võiks küll ette kujutada lesbipaari tunnustamist Aasta Emadeks. Geipaarile Aasta Ema tiitli andmist ei kujutaks võib-olla ette isegi Vabariigi President. Nii et kui seda teed minnakse, siis tuleb paratamatult Aasta Ema ümber nimetada sooneutraalseks Aasta Lapsevanemaks. Seda nõuab vasakliberaalse agenda raudne loogika.

Kusjuures Aasta Ema tiitlit võivad ju oma väikses ringis edasi viljeleda Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks ja teised pimedusejõud.

Artikkel ilmus algselt mõtteportaalis Huikajad