Pahemliberaalid moonutavad vabaduse enesekeskse individualismi türanniaks. Tulemuseks ei ole vabade ja väärikate inimeste ühiskond, vaid jonnivate "lumehelbekeste" parved, kirjutab Veiko Vihuri.
Keskerakondlasest riigikogu liige Oudekki Loone leiab Õhtulehes ilmunud artiklis, et ühiskond, kus kool nõuab tüdrukutelt koolivormi osana seeliku kandmist, ei ole vaba ühiskond: "See tähendab, et aktsepteerime ühiskonda, kus valitseb enamuse (moraalne) diktatuur."
"Millise sõnumi maailmast annab lapsele kool, mis keelab tüdrukul kanda koolis pükse, sõltumata argumentidest, nii nagu Harjumaal Peetri põhikoolis hiljuti juhtus?" küsib Loone. Ja vastab: "Kui ratsionaalsed argumendid ei loe, siis oleme lapsele õpetanud, et tähtis on ainult võim."
Ta toob näiteks ühe tuttava lapse (Itaalias), kes ei soovinud esimesse klassi minnes koolivormi kanda. "Õpetaja otsustaski, et lapse individuaalsuse säilitamine on tähtsam, kui kooli reeglite kehtestamine."
Õpetaja otsustaski, et lapse individuaalsuse säilitamine on tähtsam, kui kooli reeglite kehtestamine.
"See muidugi on maailmakuulsa Reggio Emilia lastepedagoogika lähtepunkt – õpetamine peab lähtuma lapsest, last tuleb kuulata ja respekteerida, ta on arenev isiksus, keda vanemad, kool ja keskkond peavad tema maailma avastamise teel aitama," põhjendab Loone.
Kahtlemata on inimese individuaalsuse ja inimväärikuse tunnustamine meie tsivilisatsiooni üks alusprintsiipe. Sellega on tihedalt seotud vabaduse mõiste. Kuid pahemliberaalid moonutavad vabaduse enesekeskse individualismi türanniaks. Tulemuseks ei ole vabade ja väärikate inimeste ühiskond, vaid pigem jonnivate "lumehelbekeste" parved, kes on harjunud nõudma ja saama, aga mitte andma ja teistega arvestama.
Muide, ka liikluseeskiri on ühiskonna enamuse (moraalse) diktatuuri ja rõhumise vahend, mis on mõeldud piirama liiklejate vaba eneseteostust ja alla suruma nende individuaalsust.