Repliik: pavlik, kas sina juba oled oma homofoobist või rassistist isa hurjutanud?

Pavlik Morozov. Foto: Bigstockphoto.com

“Liberaalses demokraatias” ei ole Pavlik Morozovi eeskuju kuhugi kadunud. Peavoolumeedia tõstab hõisates kangelase või eeskuju staatusesse lapsed, kes söandavad oma “rassistist” või “homofoobist” isa – näiteks Jaan Männikut või Peeter Ernitsat – korrale kutsuda, kirjutab Veiko Vihuri.

Nõukogude propaganda väitel käitus pioneer Pavel Morozov eeskujulikult ja andis võimudele üles oma rahvavaenlasest isa. Noor kangelane seati Nõukogudemaa kodanikele eeskujuks. Vahet pole, kui suurel määral Pavliku ümber punutud lugu tõele vastas, tähtis on sõnum, et progressiivne noor ei tohi sallida tagurlust ja kontrrevolutsioonilist õõnestustegevust isegi siis, kui seda esindab või sellega tegeleb tema lihane isa.

“Liberaalses demokraatias” ei ole see mentaliteet kuhugi kadunud. Peavoolumeedia tõstab hõisates kangelase või eeskuju staatusesse lapsed, kes söandavad oma “rassistist” või “homofoobist” isa korrale kutsuda. Tõsi, võimudele üles andmiseni pole veel teadaolevalt jõutud, aga see aeg ei pruugi väga kaugel olla.

EKRE-ga liitumisest teatanud Jaan Männik pidi peatselt taanduma, kuna tema lapsed olevat hakanud küsima, kas nende isa on rassist. “Muna õpetab kana!” rõõmustas Eesti Päevalehes Andrus Kivirähk, märkides: “Millegipärast on nii raske enesele tunnistada, et noored võivad tänapäeva ühiskonna probleeme ja pakutud lahenduste realistlikkust mõista märksa adekvaatsemalt kui vanad.”

Nüüd on Facebookis avalikult oma tütrelt hurjutada saanud samuti EKREga liitunud Peeter Ernits, kes esitas sotsiaalmeedias küsimuse: “Sõbrad, kas teie peate normaalseks, kui kaks homoseksuaali ostavad endale lapse (üürivad kalli raha eest võõra naise emaka) ja asuvad seda siis üheskoos kasvatama?”

Tütar heidab seepeale isale ette homofoobiat ja vihakõnet. Loomulikult märgatakse tütre “eeskujulikku” käitumist peavoolumeedias. “Samasoolist paari sotsiaalmeedias pilanud riigikogu liige, hiljuti Keskerakonnast EKRE ridadesse siirdunud Peeter Ernits sai paraja peapesu oma tütrelt,” kirjutab Postimees.

Jääb üle vaid nõustuda Argo Luudega, kes märgib Postimehe kommentaariumis: “Ma arvasin omal ajal, et Pavlik Morozov oli nõukogude väljamõeldis, et ükski laps ei lähe ja ei anna oma vanemaid ideoloogilistel põhjustel üles. Aga paistab, et nii see siiski polnud. Kui ikka teha korralik ajupesu, siis saab mustast valge ja valgest must ning noortega on seda veel eriti lihtne teha. […] Ka täna on nii, lihtne on kaasa kraaksuda uusmarksistide valekõnedele ja tunda, et justkui nii olekski õige, ja palju raskem, meeletult raskem on jääda endale kindlaks. Ainus lohutus on see, et tõde ei muutu sellest, milline ideoloogia parasjagu inimeste peades valitseb.”

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Tuhat tänu kõigile toetajatele, kelle abil jätkab Objektiiv oma tööd!