Eiki Nestor presidentide ühisvastuvõtul Kadriorus Väliskunsti muuseumis. Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Riigikogu esimees Eiki Nestor (SDE) kinnitas, et Euroopa Liit ja NATO on Eesti riigi elukindlustus, ning soovis kõigile avatud, salliva ja kaasava ühiskonna loojatele head uut aastat. “Meie päralt on tulevik,” lisas Nestor.

“Eesti riigi elukindlustus on kuulumine Euroopa Liitu ja NATOsse. Selles maailmas ei loo meie uut külma sõda või külma rahu. Küll on aga oluline aru saada, et enda kaitseks kerra tõmbumine ei aita, kui samal väljal taplevad elevandid. Saad lihtsalt ära tallatud. Nende liitude – Euroopa Liidu ja NATO – nõrgenemine mis iganes moel on meie huvide vastane. Nii lihtne see ongi,” rääkis Nestor oma uusaastatervituses.

Riigikogu esimehe sõnul ei ole Eestile ükskõik, mis juhtub Saksamaa ja Prantsusmaa valimistel – kas sealsed valijad usuvad, et Maa on ümmargune või lapik.

Prantsusmaal seisavad alanud aastal ees presidendivalimised, Saksamaal aga parlamendivalimised. Esimesel juhul kardetakse Rahvusrinde kandidaadi Marine Le Peni võitu, kes on lubanud lahkumist nii EL-ist kui NATO-st, teisel juhul “parempopulistide” pääsu üleriigilisse parlamenti ja nende kasvavat mõju Saksamaa poliitikale.

“Head uut aastat kõigile avatud, salliva ja kaasava ühiskonna loojatele. Meie päralt on tulevik,” kuulutas Nestor viimaks.