Advokaat Robert Sarv. Foto: ekraanitõmmis

Vandeadvokaat Robert Sarv pöördus Valgamaa poliitiku ja taluniku Kaupo Kutsari vastu laimu levitamise süüdistusega kohtusse, kuna Kutsar jagas ühismeedias advokaadi tegevust puudutavat pressiteadet, kuid maakohus jättis nõude rahuldamata, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Valga volikogu liige Kutsar oli sotsiaalmeedias jaganud õigusbüroo Õigusnõu pressiteadet, kus muuhulgas märgiti, et büroo poole on pöördunud inimesed, kes näevad Sarve poolt massiliselt erinevatel teemadel väljasaadetavates nõudekirjades väljapressimisele viitavaid asjaolusid.

Sarve hinnangul olevat tegu ebaõige faktiväitega ning ta nõudis vähemalt 5000 euro suuruse hüvitise maksmist ning seda, et Kutsar avaldaks teate, kus tunnistab laimamist. Alternatiivselt palus Sarv kohtul välja mõista vaid hüvitise, kui tunnistab väite ebakohaseks väärtushinnanguks. Kutsari hinnangul jagas tema aga vaid edasi teadet, mida pidas usaldusväärseks.

Maakohus Sarve väidetega ei nõustunud, kuna varasemast kompromissist mainitud õigusbüroo ja Sarve vahel järeldub, et juba esialgne pressiteade ei sisalda hageja enda kinnituse kohasel ebaõigeid faktiväiteid või ebakohaseid väärtushinnanguid. Sarv kavatseb otsuse edasi kaevata.

Värskelt tabas Sarve teinegi tagasilöök, kui Pärnu kohtunik trahvis teda erinevate käitumislike probleemide eest 1600 euroga ja kõrvaldas mehe kohtumenetlusest.

Toimetas Jaanus Vogelberg