Kantsler Angela Merkel elamas kaasa sakslase Philip Lahmi poolt 2012. aasta Euroopa meistrivõistlustel kreeklaste väravasse kõmmutatud jalgpallile. Foto: Scanpix

Saksa roheliste värske juht eitab saksa rahva olemasolu, mistõttu ei ole rahvast tema hinnangul ka võimalik reeta.

Kui Robert Habeckile esitati intervjuu käigus küsimus rahva reetmise mõiste kohta, vastas too, et “see on natsi kontsept.”

Habeck jätkas: “Rahvast ei ole, seetõttu ei saa rahvast ka reeta. See on viha väljendus, mis võib olla tõeliselt lõhestav, diskrimineeriv ja hävitav.”

Rohelise sõnad olid vastukarva erakonna Alternatiiv saksamaale (AfD) sekretärile Jörg Meuthenile, kes reageeris kärmelt: “Loomulikult on sakslased olemas – nagu on olemas ka itaallased, hispaanlased, prantslased ja türklased… Roheliste Erakond pole veel saavutanud oma destruktiivset eesmärki, milleks on piiride kaotamine.”

“Meie rahvas on elanud üle hullemaidki ideoloogiaid ning meil pole midagi karta pseudointellektuaalse islamofiili poolt, kes suhtub saksa rahvasse kui snoob.”

Saksa rohelised on vastuoluliste väidete ja ideedega silma torganud ka varem.

1980. aastatel propageerisid paljud rohelised figuurid pedofiilia legaliseerimist ning tänaseks on selgunud, et pedofiilide mõju erakonnas endas oli tol perioodil suurem kui arvati, ning tegemist oli sisuliselt pedofiilia-liikumise käepikendusega parlamendis.

Eestlaste iseloomust