Ron Paul vabariiklaste presidendikandidaadina kohtumas rahvaga 28.04.2012. Foto: Scanpix

Eurooplased mõistavad, et nende valitsuste poolt kehtestatud liikumispiirangutest oli viiruse vastu kas väga vähe või üldse mitte kasu. Kui valitsused sundisid rahva kodus istuma, põhjustas majanduse ja avaliku elu seiskumine majanduskatastroofi ning inimestele korvamatuid kannatusi, kirjutab Ameerika Ühendriikide libertaarne poliitik Ron Paul.

Möödunud laupäeval marssisid Berliini tänavatel kümned tuhanded inimesed, kes pidasid "vabaduse päeva" ja nõudsid maskikandmise kohustuse ning "sotsiaalse distantseerumise" lõpetamist.

Suured meeleavaldused leidsid aset ka Ühendkuningriigis ja Hollandis, kus inimesed avaldasid meelt valitsuste türannliku käitumise vastu, mida need on seoses COVID-19 puhanguga oma kodanike suhtes rakendanud.

Berliinis kandsid inimesed loosungeid "Meid sunnitakse kandma suukorve," "Vaktsineerimise asemel loomulik kaitse" ja "Me teeme kõva häält, sest teie olete meilt röövinud vabaduse."

Tublid sakslased!

New York Tmesi ajakirjanikud säutsusid, et Berliini meeleavaldajate massid olid kõik "natsid" ja "konspiratsiooniteoreetikud." Kas viidatud väljaanne tõesti arvab, et me usume, nagu Berliini tänavatel tegutseks miljon natsi? See oleks ju kohutav.

Tõde on hoopis selles, et eurooplased mõistavad, et nende valitsuste poolt kehtestatud liikumispiirangutest oli viiruse vastu kas väga vähe või üldse mitte kasu. Kui valitsused sundisid rahva kodus istuma, põhjustas majanduse ja avaliku elu seiskumine majanduskatastroofi ning inimestele korvamatuid kannatusi.

Inimesed on ilmselt tundnud huvi, mis toimub mujal maailmas ja on avastanud, et näiteks Rootsis, mis viiruse puhangu ajal oma majandust seisma ei pannud, ei sundinud inimesi kandma maske, kus restoranid ja kohvikud jäid avatuks, pole kokkuvõttes olukord sugugi hullem kui riikides, milles allutati kodanikud mitmeks kuuks vabakäiguvangla režiimile. Rootsis on viirusesse surnud inimeste määr hulga väiksem kui näiteks väga ranged piirangud kehtestanud Ühendkuningriigis ja Prantsusmaal. Pole ime, et inimesed muutuvad kurjaks.

Paraku ajal kui eurooplased ärkavad, on ameeriklased jätkuvalt suikumas ja lubavad oma vabaduste otsas trampida. Ajal kui eurooplased nõuavad valitsuste türannia lõpetamist, näeme kuidas Ühendriikides üksikute COVID-19 surmadega osariigid kehtestavad taas täielikke liikumispiiranguid. Paistab, nagu hulk linnapäid ja kubernere oleks endas valla päästnud oma seni alla surutud sisemise türanni ning naudivad nüüd võimalust "keelan, käsen, poon ja lasen" laadis valitseda. Selliste poliitikute unistused on meie õudusunenägu.

New Jersey osariigi kuberner Phil Murphy hoiatas elanikke, et kui inimesed julgevad õues ringi liikuda ilma maskideta või võtavad oma kodus vastu külalisi, siis paneb ta osariigi uuesti kinni. Mis poliitik see on, kes sedasi oma valijaid ähvardab?

Samuti ei otsi "eksperdid" tegelikke lahendusi inimeste ravimiseks. Arste, kes on hüdroksüklorokviiniga suure hulga COVID-19 haigeid terveks ravinud ja oma edukatest kogemustest julgenud rääkida, naeruvääristatakse, tsenseeritakse ja on isegi vallandatud. Möödunud nädalal puhkes Ameerika Ühendriikides skandaal kus arstide ühenduse America's Frontline Doctors (Ameerika eesliini arstid) avaldatud video, milles need ühehäälselt kiitsid hüdroksüklorokviini tõhusust COVID-19 ravis, "kaotati" ära pea kõigist avalikest kanalitest. Selline tsensuur peaks tekitama õõva igaühes, kes hoolib sõnavabadusest.

Selle asemel kuulutavad "eksperdid" hoopis, et me peame kehtestama liikumispiirangud, panema majanduse kinni ja kohustama inimesi kandma maske nii kaua kuni ükskord saadakse valmis vaktsiin. Ameerika Ühendriikide valitsus on paisanud miljardeid dollareid vaktsiinide arendamisse, mille lubatud tõhusus on kuuekümne protsendi ümber ja millega tahetakse võidelda haigusega, millesse haigestunute ellujäämismäär on 99,8 protsenti. Sellise käitumise taga on täiesti arulage matemaatika.

Ja siis on küsimus, kas vaktsiinist on rohkem kasu kui selle kõrvaltoimetest kahju? Me ei pruugi seda kunagi teada saada, sest Ameerika Ühendriikide valitsus andis Suurele Tabletile just immuniteedi puhuks kui vaktsineerimise juures peaksid ilmnema tervist kahjustavad kõrvaltoimed. Kui kellegi tervis saab COVID-19 vaktsiini tõttu jäädavat kahju, siis ravimitootjad selle eest seaduse silmis ei vastuta.

Lisaks kehtestatakse COVID-19 tõttu järjest uusi reegleid, mille eesmärgiks on hirmu külvamine ja inimeste üksteisest eraldamine. Alguses räägiti surnutest ja siis hakati rääkima "juhtumitest." Esitatud arvud on nii jaburalt suured ja segased, et raske on uskuda ükskõik millist statistikat. Inimesed on muutumas kurjaks. Nad on segaduses. Nad seisavad silmitsi uuema ajaloo ühe hullema majanduslangusega. Mis kõige hullem, nad näevad kuidas Leviaatani moodi valitsus on neilt röövimas viimaseidki vabaduse riismeid.

Eurooplasi tuleb kiita. Loodame, et ka ameeriklased ärkavad peatselt üles.

Toimetas Karol Kallas