Rootsi esimõõdukas: Malmö on kui gängsterifilm

On 2012. aasta 1. veebruar. Politseijaoskonda Malmös kahjustas plahvatus. Mõned tunnid hiljem hukkus tulistamise käigus inimene. Foto: Scanpix

Rootsi Mõõduka Koonderakonna esimehe Ulf Kristerssoni kinnitusel on vägivald Rootsis muutunud nüüd niivõrd ekstreemseks, et Malmöt võib võrrelda gängsterifilmiga.

Oma jõulupöördumises erakonnakaaslastele kõneles Kristersson muuhulgas ka hiljutistest jõhkratest tulistamistest ja granaadirünnakutest riigis ning nentis, et “see on otsekui stseen gängsterifilmist, kuid niisugune on igapäevaelu Rootsi suuruselt kolmandas linnas,” vahendab Voice of Europe viitega Fria Tideri uudisele.

Kristersson väitis, et tema erakond tahab kuritegevusega reaalselt rinda pista.

“44 surmaga lõppenud tulistamist tänavu – see pole väljakutse, vaid suur probleem,” tõdes ta.

Seejuures ei tohi siiski unustada vajadust “suruda maha populism”, milleks sobivad kõige paremini kindlameelsed ja konkreetsed “liberaalsed reformid”, selgitas mõõdukas.

Ta toonitas, et nende erakond on “liberaalselt konservatiivne” ning “kes sellest aru saada ei taha ning fantaseerivad uuest konservatiivsest blokist, ei ole mitte millestki aru saanud.”

Vaatlejate väitel viitas Kristersson rootslaste seas populaarsust koguvatele Rootsi Demokraatidele, kes seisavad vastu massimigratsioonile ja juhivad tähelepanu sellest tulenevale kuritegevuse kasvule.

Toimetas Urho Meister

Olgem positiivsed: Malmö haigla tänab tulistajaid praktika eest

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!