Pilt: ReMix

Iraaklaste duo, kes sai hiljuti hakkama kruiisilaeval rootslanna vägistamisega, millele järgnes ohvri peale urineerimine, võivad jääda ka edaspidi Rootsi riigi kaitse ja hoole alla, kuna nad olevat piisavalt Rootsi ühiskonda integreerunud.

Sellisele otsusele jõudis hiljuti Rootsi kohus, mis lükkas tagasi prokuröri taotluse saata grupivägistamise toime pannud immigrandid vanglakaristuse lõppedes riigist välja.

Mazin Al-Sharash (36) ja Akar Bajorani (32) mõisteti vangi vastavalt kuueks ja viieks aastaks pärast seda, kui paar pani toime raskendatud asjaoludel vägistamise Stockholmi ja Mariehamni vahel seilaval kruiisilaeval.

Stockholmi ringkonnakohus menetles juhtumit, mille käigus eelnevalt mainitud süüdlased peksid ohvrit, vägistasid teda ja urineerisid ta peale 4 tundi väldanud rünnakus.

Kohus lükkas tagasi prokuröri poolt nõutud riigist välja saatmise palve, kuna 2018. aastal Iraagist Rootsi saabunud Al-Sharash oli omandanud 2021. aastal Rootsi kodakondsuse, mistõttu teda ei olevat kohane enam riigist välja saata.

Kuigi Al-Sharash oli Rootsi riigi silmis väärt kodakondsust saama, ei suutnud süüdistatu kohtuistungi käigus saada aru rootsi keelest ning vajas protsessil osalemiseks araabiakeelset tõlki.

Kuigi 2008. aastal Iraagist Rootsi saabunud Bajorani ei oma Rootsi kodakondsust, ei peetud ka teda Rootsist välja saatmist väärivaks, kuna teismelisena Skandinaavia riiki saabunud Bajorani oli jõudnud sigitada vahepeal kaks last, kellel on juba Rootsi kodakondsus. Samuti oskavat Bajorani piisavalt rootsi keelt ning olevat tõestanud oma ühiskonnakõlbulikkust tänu oma tööle taksojuhina.