Esmaspäeva pärastlõunal arreteeriti pärast Hallsbergi Alléskolanis puhkenud rahutusi 11 “noort”, vahendab Breitbart. Vihane jõuk ründas kividega nii politseinikke kui ajakirjanikke.

Politsei sõnutsi ei ole neil aimugi, millest konflikt alguse sai ja kuidas see niivõrd kiiresti ägenes.

Mässus osales hinnanguliselt 30 inimest. Nagu tunnistas politseinik Mats Öhman, läks neil hästi, et kiivrid õigeaegselt pähe jõuti panna, sest “rünnak tuli nagu välk selgest taevast. Kui keegi oleks saanud [kiviga] vastu pead, oleks olnud hullusti.”

Võimuesindajate sõnul viis esmaspäevase mürgeldamiseni reedene kaklus, mida politsei kirjeldab kui jõukude omavahelist arveteõiendamist.

Politsei ei räägi kahtlusaluste päritolust, kuid videomaterjali järgi näivad noormehed olevat välismaise taustaga.

Zero Hedge’i andmetel räägitakse ka Rootsi meedias, et mürgeldajad olid migrandid. Näiteks tsiteerib Fria Tider 54-aastast Halssbergi elanikku Claes Mårdi, kes oli esmaspäevase löömingu pealtnägija.

“Intsidendi taga on tüli erinevate migrandijõukude vahel, kes siin Hallsbergis on tekkinud. Nad tulid siia suhteliselt hiljuti. Mõned neist käivad Alléskolani koolis,” ütles ta ajakirjanikele.

“Tavaliselt ei juhtu Hallsbergis midagi, see on väga vaikne kogukond. Me pole sellist liiki probleemiga harjunud, see kõik on meie jaoks uus. Rootsit hakatakse välja rentima, see on väga kurb areng,“ ütles Mård.

Loe lisaks ka Londoni ajalehest Express.