"Palju õnne feministid naiste spordi hävitamise eest." Internetimeem. Allikas: imgflip.com

Rootsi Spordiühing  "otsib võimalusi", kuidas muuta Rootsi sport end naisena määratlevate meeste jaoks palju kaasavamaks. 

Sel eesmärgil soovitakse teha noorte "transsooliste" inimeste jaoks lihtsamaks valida, millises soos nad tahavad võistelda, vahendab Breitbart.

Rootsi Spordiühingu (Svenska Friidrottsförbundet) ühe juhi Hillevi Thori sõnul peaksid alla 18 aastased inimesed, kes on "transsoolised," "tundma ennast spordi suhtes turvaliselt".

"Sõltumata sellest, millisesse soosse sa oled sündinud, saad sa võistelda vastavalt kellena sa ennast tunned, kas tüdrukute või poiste klassis," rääkis Thor Rootsi päevalehele Dagens Nyheter  

"Me teame, et paljude inimeste jaoks on tegemist väga keerulise olukorraga ja me usume, et spordi rõõmul ning väel on positiivne mõju. Kõik tunnevad füüsilise aktiivsuse järel ennast paremini ja Ühingu ühtekuuluvuse pärast ei taha me takistada kellelegi sellele ligipääsu," jätkas Thor.

Rootsi LGBT rühmitus RFSL uuris 110 "transsoolise" kogemusi spordis ja nad leidsid, et uuritavad tundsid kehtiva spordialade soolise lahutatuse tõttu ennast kõrvalejäetutena.

"Ühiskond tervikuna pole alati kohastunud "trans-inimestega" ja see (noorte meeste lubamine neidude sporti) on osa selle muutmiseks: spordialad peavad olema kõigile võimalikult avatud. Me tahame, et igaüks saaks osaleda spordis vastavalt oma suguteadmusele," jätkas Thor.

"Transsooliste" osalemine soovitud soospordivaldkonnas on paljudes riikides tuline teema, kuna meestel, olenemata sellest, kuidas nad end "sooliselt määratlevad", on naiste ees märkimisväärsed kaasasündinud füüsilised eelised.

Olümpiavõitja naiste ujumises Sharron Davies leiab, et "transsooliste" (st meeste) lubamine naiste sporti on sama ebaõiglane kui kunagised Ida-Saksamaa dopingupettused.

Toimetas Karol Kallas