Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Mõningates Rootsi piirkondades on riigis puhkenud vägistamisepideemia tõttu pipragaasi müük suve jooksul kasvanud kuni 90%, vahendab Summit News.

Rootsi jaemüügikett Kjell & Company teatas, et nende pipragaasi müük kasvas augustis tervelt 90% juuniga võrreldes. Müüginumbrid kasvavad nende sõnul üha kiirenevas trendis ning ka pipragaasi tootja Plegium kinnitab, et kuigi nende toote müük on juba aastaid kasvanud, on see sel suvel "ametlikult plahvatanud".

Ka pipragaasitootja Bodyguard avalikustas, et nende müük on hoolimata uustulijate poolt pakutavast tugevast konkurentsist kasvanud 21%.

Rootsis on tänavu suvel aset leidnud arvukalt vägistamisi. Näiteks pandi ainuüksi Uppsalas vahemikus 3. kuni 7. augustini toime kaks vägistamist ning toimus kaks vägistamiskatset.

Pärast seksuaalsete kallaletungide ja vägistamiste lainet viie järjestikuse öö jooksul soovitas Rootsi politsei mitmetes linnades naistel öösiti mitte üksi ringi liikuda ning varakult koju minna.

Vägistamislaine on seotud massiimmigratsiooniga

Mullu avaldatud andmete kohaselt on 58 protsenti Rootsi süüdimõistetud vägistajatest ning 85 protsenti kõigist süüdimõistetud seksuaalkurjategijatest sündinud väljaspool Euroopat.

Juhtumite puhul, kus ohver kallaletungijat eelnevalt ei teadnud, oli välismaist päritolu seksuaalkurjategijate osakaal üle 80 protsendi. Ligi 40% süüdimõistetud vägistajatest on pärit Lähis-Idast või Aafrikast ehk siis piirkondadest, kust Rootsi on viimastel aastatel vastu võtnud kõige rohkem sisserändajaid.

Samas on tervelt 88 protsenti Rootsis viimase kuue aasta jooksul toime pandud grupivägistamistest sooritatud immigrantide poolt ning sisserändajad moslemienamusega riikidest on 84 protsendil juhtudest "väga vägivaldsete" vägistamiste toimepanijad.

Ühtlasi on hüppeliselt kasvanud röövid, mille ohvriteks on lapsed, kellelt varastatakse tavaliselt telefone, rollereid ja ehteid. Kui 2015. aastal oli selliseid rööve 1084, siis 2019. aastaks ennustatakse nende tõusu ligikaudu 2500ni. Röövijate hulgas on riiklike andmete kohaselt ebaproportsionaalselt palju immigrandi taustaga noori.

Toimetas Martin Vaher