Västra Skrävlinge'i kirik langes nädal aega vandaalide rünnakute ohvriks. Foto: Wikimedia Commons

Vandaalid rüvetasid sel kuul Malmö evangeelset luterlikku kirikut seitse päeva järjest, lõhkudes aknaid ja purustades Jeesuse kuju, vahendab Breitbart London.

Väljaanne L’Observatoire de la Christianophobie raporteeris esmaspäeval, et Västra Skrävlinge’i piirkonnas asuvat kirikut rüvetati nädal aega kuni 18. augustini ning et nüüd kaitseb seda öine patrull.

Kahjustuste hulka kuulub Jeesuse kuju purustamine kiriku sees ning nädala vältel ligi 30 kirikuakna lõhkumine kividega. Vandaalid pildusid läbi katkiste akende ka muid esemeid kirikusse.

Pärast neid intsidente peatas kirik usutalitused, et hoonet oleks võimalik puhastada suurest hulgast purustatud klaasist, mis kirikupinkidele oli kogunenud. Vahepealsel ajal tuli kirikul pidada pühapäevast jumalateenistust aga välitingimustes. Sel pühapäeval suudeti jumalateenistust taas pidada kirikuhoones.

Västra Skrävlinge’i kiriku pastor Mikael Göth ütles, et eskaleerunud hävitustöö on teinud tema koguduse murelikuks. “Inimesed on endast väljas, ärevil ja mures oma turvalisuse pärast,” ütles Göth. “Me leiname.”

“Meile sai osaks rünnakute laine, mis kestis seitse ööd järjest,” ütles Göth. “Nad läksid kirikusse, lõhkusid aknaid, rikkusid rahu ning lükkasid kuju ümber. Nüüd on meil valvurid ning asjaga tegeleb ka politsei.”

Göthi sõnul on endiselt selgusetu, kes on selle vandalismi taga: “Momendil me ei spekuleeri selle üle. Me lihtsalt loodame, et suudame selle peatada.”

“Kirik on kirik,” lisas ta. “See tähendab palju enamat kui vaid seda hoonet; see on koht, kus sa tunned end kaitstuna. Seega, kui midagi sellist juhtub, siis see on murettekitav.”

Toimetas Martin Vaher